google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 09:22 Bu haber 3767 kez okundu
 
SAVUNMA SANAYİ'NDE BEŞTEPE'DEN YENİ KARARLAR ÇIKTI!
Beştepe'de yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda, kara, deniz ve hava sistemlerine yönelik araç, gereç ve mühimmat konularında kararlar alındığı bildirildi.
GÜNDEM Haberi
SAVUNMA SANAYİ'NDE BEŞTEPE'DEN YENİ KARARLAR ÇIKTI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün Beştepe'de yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı 2 saat sürdü. Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısında, kara, deniz ve hava sistemlerine yönelik araç, gereç ve mühimmat konularında kararlar alındı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi tarafından, Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sonrasında yazılı açıklama yapıldı.

Buna göre toplantıda, sınırlar içinde ve ülke sınırlarının güvencesi için sınır ötesinde harekatlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerinin gücüne güç katan yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projeler ele alındı.

"Modernizasyon çalışmalarına yönelik projeler gözden geçirilmiştir"
Açıklamada, "Toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tedarik ve modernizasyon çalışmalarına yönelik projeler gözden geçirilmiştir. Bu kapsamda kara, deniz ve hava sistemlerine yönelik araç, gereç ve mühimmat konularında kararlar alınmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir hazır bulundu.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: SAVUNMA, SANAYİ'NDE, BEŞTEPE'DEN, YENİ, KARARLAR, ÇIKTI!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937