google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 12:25 Bu haber 2455 kez okundu
 
SEÇİM İÇİN ÇOK İDDİALI 5 TAHMİN
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugünkü yazısında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalacağını savundu ve HDP'nin barajı aşacağını, Muharrem İnce'nin ise yüzde 30'u geçeceğini öne sürdü.
GÜNDEM Haberi
SEÇİM İÇİN ÇOK İDDİALI 5 TAHMİN

24 Haziran erken seçimlerine üç gün kala gazeteci Ahmet Hakan bugünkü yazısında dikkat çeken iddialarda bulundu. Araştırma şirketlerinin 24 Haziran seçimlerinde çok fazla yanılacağını iddia eden Ahmet Hakan "Dedikleri şu: 'Ahali, anket sorularımıza cevap vermekten kaçınıyor.' İşte tam da bu nedenle anketler, bu seçimde fena halde çuvallayacak." ifadelerini kullandı.

'İKİNCİ TUR KESİN GİBİ'
'Birinci turda bu işin bitmesi neredeyse imkansız' diyen Hakan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalacağını hatta bunun kesin olduğunu yazdı.

'HDP BARAJI AŞMAYI GARANTİLEDİ'
"HDP barajı aşabilecek mi?" sorusunun bu seçimlerin en kilit sorularından biri olduğunun altını çizen Ahmet Hakan, HDP'nin baraj meselesini çok iyi yönettiğini ve kullandığını belirterek "'Bıçak sırtındayız' diye propaganda yaparak barajı aşmayı garantilediler." iddiasında bulundu.

'İNCE YÜZDE 30'U AŞACAK'
Cumhurbaşkanlığı yarışının Erdoğan ile İnce arasında geçeceğini öngördüğünü belirten Hakan, İnce'ye olan ilginin oya dönüşebileceğini iddia ederek "Bu seçimin yıldızının İnce olduğuna ikna olduysak... İnce yüzde 30’u aşacak" ifadelerini kullandı.

SAADET PARTİSİ SÜRPRİZİ
Saadet Partisi'ndeki yükselişe de dikkat çeken Hakan "Bu zamana kadar 'baraj sorunu' nedeniyle hak ettiğinin hep altında oy alan Saadet Partisi, bu kez 'barajsız' seçime giriyor. Bunun etkisini göreceğiz. Saadet Partisi, bu seçimde tahmin edilenin üzerinde oy alırsa hiç şaşırmayalım." diye yazdı.

Hakan'ın yazısının devamı için tıklayın

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: SEÇİM, İÇİN, ÇOK, İDDİALI, 5, TAHMİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937