google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 11:47 Bu haber 1308 kez okundu
 
ŞEHİT BABASININ KILIÇDAROĞLU'NA YUMRUK AÇIKLAMASI
Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı gerçekleşen şehit cenazesi töreniyle ilgili, şehidin babası Mustafa Kırıkcı açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
ŞEHİT BABASININ KILIÇDAROĞLU'NA YUMRUK AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz gün Hakkari'de şehit olan 4 askerden biri olan Yener Kırıkcı'nın cenazesi, dün memleketi Ankara Çubuk'da toprağa verildi. Cenaze töreni sırasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, bir grup saldırdı.

Kılıçdaroğlu, korumaları tarafından güvenli bir eve sokuldu. Bir süre burada tutulan CHP Lideri, ardından zırhlı araçla köyden ayrıldı. Yaşanan olayların ardından ne diyeceği merak edilen şehidin babası açıklamalarda bulundu.

"ÜZÜNTÜ DUYDUM"

Mustafa Kırıkcı, “Ben şehit babası olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun buraya gelmesinden çok üzüntü duydum. Kendilerinin geleceğinden de haberdar edilmedik. Halkımız da ona karşı bir şeyde bulunmuştur yani.” ifadelerini kullandı.

"BİZ ŞEHİT ACISI ÇEKİYORUZ"

Şehidin amcası Ziya Kırıkcı ise durumdan rahatsız olduklarını ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinden sonra gerilimin yaşandığını belirterek, “Kemal Bey'in geleceğinden hiç haberimiz yoktu. Biz şehit acısını çekiyoruz. Halk kendi kendine galeyana geldi. Her şey dört dörtlük yapıldı hazırlandı cenazemiz için. Kılıçdaroğlu gelince ortalık karıştı.” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendilerini ziyaret edeceğinden haberlerinin olmadığını ve yaşanan gerilimin, Kılıçdaroğlu geldikten sonra meydana geldiğini dile getirdi.

"SİYASET İLE İŞİMİZ YOK"

Şehidin dayısının oğlu Aydın Tuzcu, acılarını yaşayamadıklarını ve şehidin annesinin evladını göremediğini ifade ederek, “Biz zaten şehidimizin defnini yapmak istiyorduk. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelmesini zaten istemiyorduk. Biz zaten kendi acımıza yanıyorduk. O an gelmesiyle zaten halk galeyana geldi. Gelmeseydi daha iyiydi. Bize de bir telefon edilmedi. Geldiğinden bizim haberimiz yoktu. Yani şehidimiz annesine ben baktıramadım. Neredeyse devrilecekti. Zaten amcamızı 93’te şehit verdik. Siyaset ile de bir işimiz yok bizim. Kendi acımızın yanında bir de o çıktı bize. Kendimiz zaten yandık. Ben halamı baktırıyordum o gelince ortalık karıştı. Gösteremedim şehidimizin annesine, yapamadık, yandık.” dedi.

kaynak: ensonhaber

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞEHİT, BABASININ, KILIÇDAROĞLU'NA, YUMRUK, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937