Haber Detayı
17 Şubat 2016 - Çarşamba 10:48 Bu haber 1080 kez okundu
 
SINIRDA SICAK ANLAR! NAMLULAR SURİYE'YE ÇEVRİLDİ!
Suriye sınırında hareketlilik yaşanıyor. Bir yandan PYD, diğer yandan IŞİD'e yönelik operasyonlar sürüyor. TSK bir değişiklik yaparak sınırdaki obüslerin yerini değiştirdi. Namlular Suriye'ye çevrildi...
GÜNDEM Haberi
SINIRDA SICAK ANLAR! NAMLULAR SURİYE'YE ÇEVRİLDİ!

TSK'nın son günlerde Suriye'de PYD bölgesine müdahalede kullandığı obüsler, bu sabah Kilis sınırındaki Akçabağlar üs bölgesinden alınarak Yüksektepe Hudut Karakolu çevresine taşındı.

Suriye'de rejim güçlerinin Rusya'nın hava desteğiyle Halep'in kuzeyine başlattığı operasyonun ardından PYD'nin silahlı kanadı YPG, Azez'e yakın noktadaki Minnig Havalanı ve çevresi ile Tel Rıfat Kasabasının kontrolünü ele geçirdi.

FIRTINA OBÜSLERİ KARŞILIK VERİYOR

Bu gelişmenin ardından Tükiye tarafına ateş açınca Kilis sınırındaki Akçabağlar üs bölgesinde konuşlu topçu birlikleri ateşin açıldığı PYD denetimindeki bölgeye Fırtına obüsleriyle top atışı yaparak karşılık verdi.

BU SABAH YERLERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Cumartesi gününden bu yana top atışlarının yapıldığı Akçabağlar üs bölgesinde konuşlu Fırtına obüsleri ile zırhlı araçlar, bu sabah askeri TIR'lara yüklendi.

NAMLULAR SURİYE'YE ÇEVRİLDİ

Güvenlik önlemleri arasında buradan taşınan obüs ve zırhlı araçlar daha sonra Suriye sınırındaki bir başka nokta olan Yüksektepe Hudut Karakolu bölgesine taşındı. Obüs ve diğer zırhlı araçların taşındığı Yüksektepe Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki yüksek noktalara namluları Suriye tarafına çevrili olarak konuşlandırıldı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Suriye, sınırında, hareketlilik, yaşanıyor, Bir, yandan, PYD, diğer, yandan, IŞİ
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937