google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
15 Şubat 2018 - Perşembe 08:20 Bu haber 6725 kez okundu
 
SOYAĞACI SORGULAMA YENİDEN AÇILDI!
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, e- devlet soyağacı sorgulama sistemini yoğunluk nedeniyle bir süre hizmete kapamıştı. e- Devlet soyağacı sorgulama dün gece yeniden kullanıma açıldı.
YAŞAM Haberi
SOYAĞACI SORGULAMA YENİDEN AÇILDI!

E-Devlet soyağacı sorgulama sistemi yeniden aktif edildi. Vatandaşlar, e- devlet sistemine giriş yaparak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün sayfasından sorgulama "alt- üst soy bilgisi" sorgulaması yapabilecek.

Soyağacı sorgulama sistemi dün gece yeniden aktif edildi. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün e- devlet portalındaki bölümden sorgulama yapılabilecek.

Peki sistem nasıl çalışıyor. Alt- üst soy bilgisini sorgulamak isteyen vatandaşların öncelikle e- devlet sistemine giriş yapabilmeleri için giriş şifresine sahip olmaları gerekiyor. İlgili bölümden giriş yapıldıktan sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün sayfasından "e-devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler" bölümünden "Alt- Üst Soy Bilgisi Sorgulama" bölümünü tıklayarak sorgulama yapılabilecek.

 

Genel Müdürlük, e-devlet üzerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle bu kez istenilen bilgiler için randevu sistemi oluşturmuş. Buna göre istenilen bilgi, talep oluşturulduktan sonra kullanıcının e-mail adresine veya telefonuna mesaj yoluyla gönderilecek.

e devlet soyağacı sorgulama

Soyağacı sorgulama sistemi 1832 tarihine kadar olan soy bilgisini gösteriyor.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: SOYAĞACI, SORGULAMA, YENİDEN, AÇILDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937