google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
20 Mart 2017 - Pazartesi 10:07 Bu haber 2486 kez okundu
 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU İÇİN SON FIRSAT!
Sözleşmeli öğretmen başvuruları için son gün 21 Mart. MEB sözleşmeli öğretmenlik başvurularını ilkatama.meb.gov.tr üzerinden kabul ediyor.
GÜNDEM Haberi
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU İÇİN SON FIRSAT!

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre sözleşmeli öğretmen başvuruları için son gün! Sözleşmeli öğretmen başvuruları 21 Mart 2017 salı günü mesai bitiminde sona erecek. Öğretmen adaylarının başvurularını en geç bu tarihe kadar yapmaları istendi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TRT Haber'de öğretmen atamaları ile ilgili soruyu cevapladı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "20 öğretmen almak için ilana çıktık. Bunların atamasını yaptıktan sonra Ağustos'tan sonra 10 bin öğretmen daha alacağız. 2017 yılında toplam 30 bin öğretmen almış olacağız" dedi.

Sözleşmeli öğretmen atamalarına başvuran adayların mülakatları Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak. Mülakat sonuçlarına itirazların değerlendirilmesinin ardından atamaların haziran ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Bakan Yılmaz, atanan öğretmenlerin yaz tatili boyunca oryantasyon eğitimine tabii tutulacaklarını ve eylülde göreve başlayacaklarını açıkladı.   

SÖZLEŞMELİ ÖĞRENMENLİK BAŞVURUSU - TIKLAYIN
Eylülde atanan öğretmenler için uygulanmayan oryantasyon eğitimi Haziran atamaları için uygulanacak. Atamalarda öncelik, öğretmen açığının en fazla olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da olacak. Atanan öğretmenler sözleşme gereği 6 yıl boyunca tayin talebinde bulunamayacak. 2016 yılında 33 binden fazla öğretmenin görevine, FETÖ soruşturması kapsamında son verilmişti.

En çok hangi alanlarda öğretmen alımı yapılacak? Sözleşmeli öğretmenlik için en çok kontenjan ayrılan 5 bölüm şunlar;
1- Sınıf Öğretmenliği : 3570
2- İngilizce Öğretmenliği: 2193
3- Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği: 2143
4- İlköğretim Matematik Öğretmenliği: 1835
5- Okul Öncesi Öğretmenliği:172

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: SÖZLEŞMELİ, ÖĞRETMENLİK, BAŞVURUSU, İÇİN, SON, FIRSAT!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937