google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
21 Temmuz 2018 - Cumartesi 14:02 Bu haber 7143 kez okundu
 
SPERM SAYISINI ARTIRAN 8 MUCİZE BESİN
Sperm sayısı ve kalitesi çocuk sahibi olmak için en önemli unsurlar arasında yer alır. İşte etkisi kanıtlanmış 8 sperm arttırıcı besin...
SAĞLIK Haberi
SPERM SAYISINI ARTIRAN 8 MUCİZE BESİN

Sperm sayısı ve kalitesi çocuk sahibi olmak için en önemli unsurlar arasında yer alır. Sperm sayınız nedeniyle sağlık sorunları yaşıyorsanız sperm sayısını arttıracak doğal yöntemlere başvurmalısınız. İşte etkisi kanıtlanmış 8 sperm arttırıcı besin..

18
Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek

1- Ayçekirdeği / 2 - Kabak çekirdeği: Ayçekirdeği ve kabak çekirdeği düzenli kullanım ile sperm sayısını arttıran besinler arasında yer alıyor. Etkili olması için günlük ¼ fincan ayçekirdeği ya da kabak çekirdeği kullanımı tavsiye edilmektedir.

28
Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek

3- Yoğurt: Yoğurt içerisinde yer alan lactobasillus bakterisi sperm sayısı üzerinde arttırıcı bir etkiye sahiptir. Yoğurt içinde yer alan B12 vitamini ise spermlerin büyümesini sağlar, bu nedenle sperm sayısı düşük bireylere sıklıkla yoğurt tüketimi yapması tavsiye edilir.


 
38
Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek

4- Badem: Sperm sayısını arttıran ve doğurganlığa etki eden doğal ürünlerden bir diğeri ise bademdir. Lezzetiyle dikkat çeken badem içerdiği çinko ve amino asit ile spermlerin büyümesine yardımcı olur.

48
Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek

5- Sarımsak: Her derde deva olan sarımsak, sperm eksikliği olan erkekler tarafından çok tercih edilen bir üründür. İçerdiği Allisin isimli madde vücutta yer alan spermlerin gücü arttırırken, genital bölgedeki kan dolaşımını da hızlandırmaya yarar. Günde 1-2 diş sarımsak tüketilmelidir.

58
 
Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek

6- Fasulye: Spermlerinizin az olduğundan şikayetçiyseniz tercih edebileceğiniz diğer bir doğal besin de fasulyedir. Yapılan araştırmalar sonucunda, fasulyede bol miktarda yer alan folik asitin sperm sağlığını korumada etkili olduğu saptanmıştır. Vücudunda folik asit miktarı az bulunan erkeklerin spermlerinin zarar görme ihtimali diğerlerine göre daha fazladır.

68
 
Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek

7- Ceviz: Vücutta sperm üretimini arttıran arginin isimli madde bol miktarda ceviz içerisinde yer alır. Yeterli sperm sayısına ulaşabilmek için 3 ay boyunca günde en az 75 gram ceviz tüketimi yapılmalıdır.


 
78
Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek

8- Muz: Çok sevilen meyvelerden birisi olan muz ile sperm sayısını yüksek seviyelere çıkarmak mümkün. Muz içinde yer alan C, A ve B1 vitaminleri sperm kalitesini arttırmaya yararken; bromelaini enzimi de seks hormonları üzerinde denge sağlar. Günlük 2 -3 tane muz tüketimi yapılmalıdır.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: SPERM, SAYISINI, ARTIRAN, 8, MUCİZE, BESİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937