google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
27 Aralık 2015 - Pazar 10:15 Bu haber 2476 kez okundu
 
STAR WARS 'TÜPÇÜ FİKRET'E TAKILDI!
'Star Wars: Güç Uyanıyor'; Avrupa ülkeleri, Rusya, Japonya ve Avustralya'nın da aralarında olduğu birçok ülkede en çok izlenen film olurken Türkiye'de 'Tüpçü Fikret'e takıldı. Dünyada Star Wars, Türkiye'de ise 'Düğün Dernek 2: Sünnet' için uzun kuyruklar oluştu
KÜLTÜR SANAT Haberi
STAR WARS 'TÜPÇÜ FİKRET'E TAKILDI!

Dünya sinemalarında ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ çılgınlığı yaşanıyor. Türkiye hariç! 200 milyon dolar bütçeli film, 1 haftada 760 milyon dolar hasılat elde ederken aralarında Avrupa ülkeleri, RusyaJaponya ve Avustralya’nın da olduğu birçok ülkenin gişe sıralamasında ilk sıraya oturdu.

TÜM DÜNYADA ZİRVEYE OTURDU

‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ tüm dünyada gişesiyle diğer filmlere fark atarken sadece Türkiye’de yerli bir filme geçildi. Gösteriminin üçüncü haftasındaki ‘Düğün Dernek 2: Sünnet’ hafta sonunda 621 bin, ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ ise 334 bin kişi tarafından izlendi. ‘Düğün Dernek’in 3 haftalık gişesi ise 4 milyon 700 bin oldu.

"HAN SOLO'NUN CHEWBACCA'SI VARSA FİKRET'İN DE TÜPÜ VAR"

‘Düğün Dernek’ serisinin yönetmeni ve senaristi Selçuk Aydemir, Star Wars’un Türkiye’de hayran kitlesinin azımsanmayacak boyutta olduğunu belirtip ekledi: “Han Solo’nun Chewbacca’sı varsa Fikret’in de sanayi tipi tüpü var.”

ülkehaber

Kaynak: Editör:
Etiketler: Star, Wars, Güç, Uyanıyor, Avrupa, ülkeleri, Rusya, Japonya, Avustralyanın, da,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937