google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
01 Eylül 2016 - Perşembe 18:03 Bu haber 866 kez okundu
 
SÜLEYMAN SOYLU VE EFKAN ALA KONUŞTU...
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan alınarak İçişleri Bakanlığı'na atanan Süleyman Soylu, devir teslim töreni için İçişleri Bakanlığı'na geldi.
GÜNDEM Haberi
SÜLEYMAN SOYLU VE EFKAN ALA KONUŞTU...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan alınarak İçişleri Bakanlığı'na atanan Süleyman Soylu, görevini eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan devraldı. Devir teslim töreninde ilk konuşmayı Efkan Ala yaptı

Ala'nın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Öncelikle bu günü bize bahşeden yüce Allah’a şükürler olsun. Ve benim ilk önce bu görevi bana tevdii eden sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Bu görevi yerine getirirken bana her zaman mesaileriyle destek olan birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarıma müteşekkirim. Şehit olan arkadaşlarımız, gazi olarak hayatını devam ettiren arkadaşlarımız var. Bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Şehitlerimizin ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.

-Bu görevi yerine getirirken her zaman desteğini yanımda htiğim TBMM’ye ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Türkiye gibi zaman zaman sistemine, kayıt dışı darbecilerin müdahale girişiminde bulunduğu ülkelerde Meclis desteğinin ve halk desteğinin yanı başımızda hissedilmesi her şeyden daha önemlidir.

-Bu süreç içerisinde, görev yaptığım dönemlerde Türkiye’nin çeşitli yerlerine gittiğimizde heyecanlarıyla her zaman yanımızda htiğimiz parti teşkilatımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bunların tamamının içinden çıktığı aziz milletimize ferasetiyle her karşılaştığımız zaman bizlere yol gösteren, sıkıntıya düştüğümüzde söylediği bir cümleyle içimizi ferahlatan ve bu memleketin en kıymetli dayanağı olan ve meydanları kendi iradesine sahip çıkmak için dolduran aziz milletimize müteşekkir olduğumu altını çizerek ifade etmek istiyorum

SAYIN BAKANIM YENİ GÖREVİNİZ HAYIRLI, UĞURLU OLSUN

-Sayın bakanım, yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun. Hem size hem memleketimize hayırlar getirsin. Ve bütün içtenliğimle ülkemizin menfaati için, milletimizin geleceği için sizin başarılı olmanızı temenni ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Milletimiz her türlü iyiliğe her türlü başarının üstündeki başarıya layık bir millettir. Bunun bir ferdi olduğumdan gurur duyuyorum. Kendilerini saygıyla selamlıyorum. Allah yolunuzu açık etsin

Soylu'nun konuşmasından satır başları;

Burada bugün anlamlı bir günde bulunan çok kıymetli dostlarımız 21. asra Türkiye iyi başladı. Bütün dünyanın şaşkınlığı içinde hem yol haritasını hem dünya okumasını hem de insanının hayat standartlarını yükseltmek için gayretten vazgeçmedi. Bugünler hatırlandığında bu büyük mücadele ve hikaye bütün dünyaya her adımla örnek bir mücadele olacaktır. Hukukun üstünlüğünden hiçbir saniye ayrılmayan bir Türkiye tablosu 21. asrın özetidir. 

Biz bu vatanın nöbetçileriyiz. Bugün buradayız, 24 saat sonra başka bir görevdeyiz. Önemli olan bize bu görevi tevdi edenler ve aziz milletimize mahçup olmamaktadır. Sığındığımız yüce Allah'tır. 

Türkiye ve etrafımızdaki coğrafya çok büyük bir sınavdan geçmektedir. Milletimizin bu sınavı geleceğimize emin bir toprak parçası bırakmak üzere devam etmektedir. Bu sınavın içerisinde terör örgütleriyle mücadele vardır. Bu mücadele devam edecektir. Bir tarafta PKK, bir tarafta DEAŞ mücadelesi Türkiye'nin gelişmişlik ve büyüme mücadelesidir. 

Kıymetli bakanımız nasıl bir mücadele ortaya koymuşsa aynı irade hepimizde devam edecektir. 

FETÖ terör örgütünden tek bir fert kalmayıncaya kadar Türkiye bu beladan kurtulacaktır. Bu milletimizin emridir. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SÜLEYMAN, SOYLU, VE, EFKAN, ALA, KONUŞTU...,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937