Haber Detayı
30 Temmuz 2017 - Pazar 11:05 Bu haber 1075 kez okundu
 
SUUDİLER GÜLEN'İN AYAĞINA GİTTİ!
SUUDİ ARABİSTAN Kraliyet ailesine yakın bir iş adamı Fethullah Gülen'e gitti. Bu hareket, Suudi Arabistan'ın Türkiye'nin Katar'ın yanında yer almasına karşı misillemeye mi başladı? sorusunu gündeme getirdi.
GÜNDEM Haberi
SUUDİLER GÜLEN'İN AYAĞINA GİTTİ!

Suudi asıllı İngiliz işadamı ve gazeteci Othman al Omeir, Fethullah Gülen'le bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Al Omeir, Suudi kraliyet ailesine olan yakınlığı ile biliniyor.

Londra'da yaşayan ve İngiliz vatandaşlığına geçen, gazeteci ve işadamı Suudi asıllı Othman al Omeir, Instagram'da bulunan hesabından üç gün önce Fethullah Gülen'e gerçekleştirdiği ziyaret esnasında çekilmiş video bir görüntü paylaştı. Gülen'le röportaj gerçekleştirdiğini duyuran al Omeir, henüz görüşme içeriğini yayınlamadı.

Al Omeir, gazetecilik faliyetlerinin yanısıra Ortadoğu, Britanya ve ABD'de yayınlanan Tv programları hazırlayan bir şirketin sahibi. Al Omeir, 2001'de Londra'da 'Elaph' adlı Arapça bir gazete de yayınlamaya başlamıştı, gazete Suudi Arabistan tarafından finanse edilse de, Suudilerin sansür mekanizmasından bağımsız yayın yapıyordu ve dinde radikalleşmeye karşı liberal bir duruş sergiliyordu.

 

Al Omeir'in Kral Salman'a yakın bir isim olması, Fethullah Gülen ziyareti, ''Suudi Arabistan cephesinden Türkiye'nin Katar politikasına karşı bir misilleme hareketi mi yapılıyor?'' sorusunu gündeme getirdi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: SUUDİLER, GÜLEN'İN, AYAĞINA, GİTTİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937