google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 14:21 Bu haber 816 kez okundu
 
TACİZ TUVALET DUVARINA YAZILDI ÜNİVERSİTE KARIŞTI!
Dokuz Eylül Üniversitesi'nde tuvaletin duvarına bir akademisyenin ismi verilerek "İstemediğim halde vücuduma dokundu" yazısı yazılarak taciz iddiasında bulundular.
GÜNDEM Haberi
TACİZ TUVALET DUVARINA YAZILDI ÜNİVERSİTE KARIŞTI!

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde bazı kız öğrenciler, öğretim elemanlarının kullandığı tuvaletin kapısına uzun süredir Profesör İ.K tarafından taciz edildiklerini yazdılar. Söz konusu iddiayla ilgili açıklama yapan sosyoloji bölümü öğrencileri, İ.K tarafından sürekli tacize uğradıklarını ve hukuki sürecin başlatıldığını söyledi.

Tuvalet öğrencilere kapatıldı

İddiaya göre, yazıyı farkeden dekanlık söz konusu yazıyı hemen sildi ve tuvaleti öğrencilerin kullanımına kapattı. Söz konusu iddiaya ilişkin sosyoloji bölümü öğrencileri Twitter üzerinden açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeleri yer verildi:

"Sistematik taciz, hakaret, tehdit" iddiası

"Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri olarak bu konuda bir açıklama yapma gereği duydu. Tweette bahsi geçek kişi aynı bölümün öğretim üyesi İ.K'dır. Bölümün kurulduğu 2014 senesinden beri birçok arkadaşımız kendisinin sistematik tacizlerine, hakaretlerine ve tehditlerine maruz kalmıştır. Kendisi hedef olarak seçtiği kız öğrencileri, yalnızlaştırarak tepki göstermelerine engel olmuş, tepki göstermeleri durumunda notla tehdit etmiş ve tacizlerine boyun eğmeleri durumunda ise çeşitli vaatlerde bulunmuştur."

Tespit edilen kişi sayısı 8

"Edebiyat Fakültesi Dekanlığına ve gerekli yerlere başvurularda bulunuldu fakat süreç uzatıldı. Arkadaşlarımız ailelerinden ve çevrelerinden çekindikleri ve isimlerinin bilinmesini istemedikleri için bu olayı şimdiye kadar sosyal medyaya yansıtmamıştır. Çünkü okulumuzun bizim yanımızda olacağını düşünmüştük. Fakat görülen o ki bu durumla ilgili bir kamuoyu oluşturmadan çözülmesi imkansız durumda. Tespit edebildiğimiz, haberimizin olduğu tacize uğrayan şimdilik 8 kişi."

"Odaya kilitliyor, ahlaksız mesajlar atıyor"

"Bu rakam dışında hakaret ve tehditlerine uğrayan birçok erkek arkadaşımız da var. Kadın arkadaşlarımızı vize/ Final notlarını sisteme girmek için yardım isteme bahanesiyle odasına kitleyip sarılmaya, öpmeye çalışmış, genellikle gece yarısından sonra ahlaksız mesajlar atmıştır."

İşte tuvaletin duvarına yazılan yazı:

 
Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: TACİZ, TUVALET, DUVARINA, YAZILDI, ÜNİVERSİTE, KARIŞTI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937