google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
08 Şubat 2017 - Çarşamba 11:59 Bu haber 3550 kez okundu
 
TEKNOLOJİDE SON NOKTA!
Senstone adını taşıyan ve yakaya takılan giyilebilir minik cihaz sesinizi dinliyor, sesinizi telefona iletiyor, yazılı olarak not ediyor!
BİLİM TEKNOLOJİ Haberi
TEKNOLOJİDE SON NOKTA!

Yolda yürüyorsunuz ve o an aklınıza bir şey geldi, hemen yakanıza yapıştırdınız bu minik cihazın düğmesine basıyorsunuz, fikrinizi aklınıza gelenleri paylaşıyorsunuz; ardından da bunu telefonunuzda saklıyorsunuz; hem de yazılı olarak! Bir bakıma Senstone, sesinizi yazıya dökerek sekreteriniz gibi çalışıyor

Yakanıza yapışıyor, her şeyinizi dinliyor, not ediyor

Kickstarter'da görücüye çıkan ve 50 bin doları aşkın bağış bekleyen bu sıra dışı projede Senstone'un özelliklerinden bahsetmek gerekirse:

Ses kaydı için üzerindeki tuşa basmak yeterli, 1 dakikaya kadar ses kaydı mümkün, en azından şimdilik. Ses kaydını durdurmak için yine aynı butona basmak yeterli. Cihaz Bluetooth üzerinden telefonlara bağlanıyor ve ses kaydınız anında telefona iletiliyor. Ancak cihazın önemli bir özelliği tam bu noktada ortaya çıkıyor. Telefonunuz yanınızda olmasa da cihaz ses kaydını offline olarak yapabiliyor ve daha sonra telefona bağlandığınızda bu kaydı telefona iletebiliyorsunuz.

Yakanıza yapışıyor, her şeyinizi dinliyor, not ediyor

Cihaz kolye olarak kıullanılabildiği gibi yakaya da broş şeklinde takılabiliyor, aynı zamanda kol saati formatında da kullanabilmek mümkün.

Yakanıza yapışıyor, her şeyinizi dinliyor, not ediyor

Şimdilik 11 dile aktarım mümkün. Türkçe henüz bulunmasa da, İngilizce başta olmak üzere 11 dilde sesinizi anlayan Senstone, sesinizi yazıya çeviriyor

Yakanıza yapışıyor, her şeyinizi dinliyor, not ediyor

Cihazı şarj etmek için herhangi bir USB portunu kullanabileceğiniz gibi şarj dock'u da tercih edebilirsiniz

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEKNOLOJİDE, SON, NOKTA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937