google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
23 Temmuz 2015 - Perşembe 11:29 Bu haber 2312 kez okundu
 
THY'DE BOMBA ALARMI!
TÜRK Hava Yolları’nın (THY) Tallinn-İstanbul seferini yapan yolcu uçağında seferin ardından yapılan temizlik sırasında görevliler koltuğun üzerinde ‘uçakta bomba var’ yazılı bir not buldu.
ASAYİŞ Haberi
THY'DE BOMBA ALARMI!

Atatürk Havalimanı’nda dün akşam saatlerinde meydana gelen olay iddialara göre şu şekilde gelişti; Türk Hava Yolları’nın TK-1422 sefer sayılı Tallinn-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı saat 19.15’de Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı. Uçak iniş yaptıktan sonra 107 nolu köprüye yanaştı. Yolcuların uçaktan indirilmesi ve kargo bölümündeki valizlerin alınmasının ardından uçağın Adanaseferine hazırlanması için temizlik görevlileri geldi. Görevliler bu sırada koltuğun üzerinde ‘Uçakta bomba var’ yazılı bir not kağıdı buldu.

TEKNİSYEN BEKLEDİLER, YOLCU GÖZALTINDA

Temizlik görevlileri durumu hemen Türk Hava Yolları yetkililerine bildirdi. 107 nolu köprüde bulunan THY uçağına polis ekipleri de yönlendirildi. Bu sırada polis ekipleri bomba araması yapılması için push-back aracıyla uçağın güvenli bir park alanına çekilmesini istedi. Ancak push-back aracını kullanan personel, THY teknisyeni gelmeden uçağı köprüden çekemeyeceğini söyledi. Uzun bir süre uçağa teknisyen gelmediği ileri sürülürken, uçak 107 nolu körükte yaklaşık 4,5 saat bekledi. Bu sırada güvenlik güçleri bomba notunun bulunduğu koltukta seyahat eden yolcuyu bularak ifadesi alınmak üzere karakola götürdü.

4,5 SAAT SONRA POLİS ARAMA YAPTI

Uçak 4,5 saatlik bir beklemenin ardından saat 23.30’da güvenli bir park alanına çekildi. Uçağa gelen bomba imha ekipleri kargo ve kabin bölümünde aramalar yaptı. Aramalar sonrası herhangi bir bulguya rastlanmadı. Uçağın devam seferi olan Adana’ya gidecek yolcular ise başka bir uçakla gönderildi.

18 YAŞINDAN KÜÇÜK

Türk Hava Yolları’nın (THY) Tallinn-İstanbul seferini yapan uçağında koltukta bulunan ‘Bomba var’ yazısını yazdığı iddia edilen yolcunun K.L olduğu belirtildi. 1998 doğumlu olan K.L 18 yaşından küçük olduğu gerekçesiyle Atatürk Havalimanı’nda göz altına alındıktan sonra BakırköyÇocuk Şubesi’ne götürüldüğü öğrenildi.

MİLLİYET

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRK, Hava, Yolları’nın, (THY), Tallinnİstanbul, seferini, yapan, yolcu, uçağınd
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937