google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
03 Şubat 2018 - Cumartesi 10:52 Bu haber 1306 kez okundu
 
TSK AFRİN'DEKİ SON DURUMU AÇIKLADI!
AFRİN'den son dakika haberler gelmeye devam ediyor. Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'i 4 koldan kuşatan TSK, meskun mahal savaşı için Diyarbakır Sur'da hendek savaşlarında deneyim kazanmış özel birliklerini kullanacak.
GÜNDEM Haberi
TSK AFRİN'DEKİ SON DURUMU AÇIKLADI!

TSK’nın Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı'nda bugün 15.gün. Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan'ın karşısındaki Afrin batı kırsalında yer alan teröristlere ait birçok mevzi, TSK'ya ait çoklu roketatar ve topçu birliklerince vuruluyor.

10:40HALİLİYE KÖYÜ KURTARILDI

YPG'den kurtarılan Haliliye köyünde teröristlerden kalan silahların görüntüsü yayınlandı. Bir binaya toplanan silahlar arasında roketler, Doçka, Bixi, antitank mayınları yer alıyor

10:20TSK'DAN AFRİN AÇIKLAMASI

897 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ: TSK'dan yapılan son dakika Afrin açıklamasında "Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 15 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir." denildi. 74 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilen açıklamada harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 897 olduğu bildirildi.

07:15MENBİÇ'İN KUZEYİNDE ÇATIŞMA

 Menbiç'in kuzeyindeki El Hosheriye köyünde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleriyle YPG'liler arasında çatışma çıktı.

AFRİN'E SUR'UN ÖZEL TİMLERİ: Afrin'in şehir merkezi için TSK hazırlıkları sürerken insansız hava araçları ile istihbarat toplanıyor. Afrin’de meskûn mahal harekâtına hazırlanan TSK’nın, operasyon için Güneydoğu’da, özellikle Diyarbakır Sur’da hendek savaşlarında deneyim kazanmış özel birlikler, MAK’lar ve METİ timlerini kullanacağı belirtiliyor. Afrin’i terk edecek siviller içinse 50 bin kişilik çadırkent kurma çalışması sürüyor.

JÖH’LER VE PÖH’LER KULLANILMAYACAK: Gazete Habertürk'ten Bülent Aydemir'in haberine göre, Ankara’daki harekât merkezinde yapılan değerlendirmelerde ve güvenlik toplantısında, bu bölgede iç güvenlik harekâtında görev yapan Jandarma Özel Harekât (JÖH) ve Polis Özel Harekât (PÖH) timlerinin kullanılmaması kararlaştırıldı. Uluslararası alanda Türkiye’yi zor duruma düşürmeye yönelik girişimleri bertaraf etme ve meşruiyet tartışmasına engel olma açısından böyle bir karar alındı. Türkiye’nin kendini savunma hakkı kapsamında gerçekleştirdiği bu meşru terörle mücadele operasyonunda bu nedenle, TSK’nın dış operasyonel birimleri kullanılacak.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: TSK, AFRİN'DEKİ, SON, DURUMU, AÇIKLADI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937