google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 20:17 Bu haber 1347 kez okundu
 
TÜRK-RUS HEYETLERİNİN İDLİB GÖRÜŞMESİ SONA ERDİ!
Türkiye ile Rusya heyetleri arasında Ankara'da düzenlenen İdlib konulu bugünkü görüşmeler bitti. Dışişleri Bakanlığı, görüşmeye dair açıklama yaptı. Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
TÜRK-RUS HEYETLERİNİN İDLİB GÖRÜŞMESİ SONA ERDİ!

Türk ve Rus heyetlerinin İdlib konusunda yaptığı görüşmede, Rus tarafına, derhal sürdürülebilir ateşkes ilan edilmesi, gerginliğin azaltılması ve rejimin Soçi Mutabakatı sınırlarına çekilmesi gereği vurgulandı.

Heyetlerin, İdlib konusundaki 3'üncü tur görüşmelerinin 3'üncü günündeki toplantısı Dışişleri Bakanlığı'nda gerçekleşti. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bugünkü görüşme, Rus tarafından gelen talep üzerine yapıldı.

Görüşmede Rus tarafına, derhal sürdürülebilir bir ateşkes ilan edilmesi, gerginliğin azaltılması ve rejimin Soçi Mutabakatı sınırlarına çekilmesi gereği vurgulandı. 

Türk ve Rus heyetleri daha önce İdlib konusunda Ankara ve Moskova'da 2 tur görüşme yapmıştı. İki ülke heyetleri, dün ve önceki gün de Dışişleri Bakanlığında bir araya gelerek, İdlib'deki durumu ele almıştı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Öte yandan Dışişleri Bakanlığı, görüşmeye dair açıklama yaptı. Bakanlık, "Türk heyeti, Rus tarafına derhal sürdürülebilir ateşkes, gerginliğin azaltılması ve rejimin Soçi Mutabakatı sınırlarına çekilmesi gereğini vurguladı" açıklamasını yaptı.

kaynak: haberler.com

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRK-RUS, HEYETLERİNİN, İDLİB, GÖRÜŞMESİ, SONA, ERDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937