Haber Detayı
06 Eylül 2015 - Pazar 10:18 Bu haber 1020 kez okundu
 
TÜRKEŞ'İN MHP'DEN İHRACINA HÜKÜMETTEN İLK TEPKİ!
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in, MHP'den ihraç edilmesiyle ilgili; "İhraç edilmesi ibretlik bir olaydır" dedi.
GÜNDEM Haberi
TÜRKEŞ'İN MHP'DEN İHRACINA HÜKÜMETTEN İLK TEPKİ!

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in, MHP'den ihraç edilmesiyle ilgili; "Babasının kurduğu MHP'den, babasının devlet misyonuna uygun davranarak kaosa değil, millete ve devlete hizmet etmeyi tercih ettiği için ihraç edilmesi ibretlik bir olaydır" açıklamalasında bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Konya'ya gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Bakan Topçu ilk olarak Konya Valiliği'ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında Vali Yardımcısı Fahri Oluk, tablo hediye etti. Daha sonra Konya Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Bakan Topçu, son dönemlerde artan terör olaylarında Konyalı polis ve askerlerin şehit düşmesi nedeniyle Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Alay Komutanlığı'na ziyaret etti. Bakan Topçu daha sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde basın toplantısı düzenledi.

"NORMAL BİR RUH HALİNİN YAPACAĞI İŞLER DEĞİL"

Bakan Topçu, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in partisi MHP'den ihraç edilmesiyle ilgili soruya, konunun ibretlik bir olay olduğunu belirtti. Tuğrul Türkeş'in ihraç edilmesini demokrasi açısından üzüldüğünü ifade eden Topçu; "Babasının kurduğu MHP'den, babasının devlet misyonuna uygun davranarak kaosa değil millete ve devlete hizmet etmeyi tercih ettiği için ihraç edilmesi ibretlik bir olaydır. Siyasi hayatımız açısından çok kıymetli bir değerin böyle bir çırpıda harcanmak istenmesi normal bir ruh halinin yapacağı işler değildir. Bu ihraç kararının siyasi olarak millet nazarında kıymeti harbiyesi yoktur. Siyasi partilerin genel başkanlarının iki dudağı arasında hareket etmesi de sivil ve demokratik hayatımız açısından oldukça sakıncalı bir durumdur. Devletin birliği ve milletin beraberliğini her türlü parti çıkarının önünde gören milliyetçi, ülkücü çevreler bu ihraç kararını yok hükmünde sayacaktır." dedi.

"BİZİM MİLLİYETÇİLİK ANLAYIŞIMIZDA DEVLETİN VE MİLLETİN İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRMAK VAR"

Bakan Topçu, kaosa değil, millete hizmet için bakanlık teklifini kabul ettiğini belirterek, "Bizim, milliyetçilik anlayışımızda devlet ve milletin işlerini kolaylaştırmak vardır." dedi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Kültür, Turizm, Bakanı, Yalçın, Topçu, Başbakan, Yardımcısı, Tuğrul, Türkeşin, M
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937