google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 09:45 Bu haber 1108 kez okundu
 
TÜRKİYE'DEKİ FBI AJANI TOPUN AĞZINDA!
ABD’ye kaçan FETÖ’cü komiser Hüseyin Korkmaz’ın “FBI bana 50 bin dolar verdi” itirafı Türkiye’yi harekete geçirdi.
GÜNDEM Haberi
TÜRKİYE'DEKİ FBI AJANI TOPUN AĞZINDA!

ABD'ye kaçarak Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın davasında tanıklık yapan FETÖ’cü komiser Hüseyin Korkmaz’ınFBI bana 50 bin dolar verdiitirafı Türkiye’yi harekete geçirdi. Ankara, Türkiye’de görevli bulunan ve resmi sayısı 30 civarındaki FBI ajanı hakkında inceleme başlattı. Kumpaslarla bağlantısı tespit edilenler sınırdışı edilecek, Türkiye’de faaliyetlerine bir daha izin verilmeyecek.

FBI'DAN İZAHAT İSTENDİ: FETÖ’cü komiser yardımcısı Hüseyin Korkmaz’ın itiraf niteliğindeki açıklamalarının ardından Türkiye harekete geçti. Korkmaz’ın ABD mahkemesindeki ifşaları sonrasında bir FBI görevlisi önceki gün Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’na çağrıldı. FBI görevlisinden, FETÖ’cü Korkmaz’ın ifadeleri hakkında izahat istendi. Söz konusu çağrıya ilişkin perde arkası da netleşti.

30’DAN FAZLA FBI ELEMANI: Türkiye’de, görev yapan Amerikan’ın iç istihbarat birimleri olan FBI, ABD Adalet Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DEA) gibi kuruluşların görevlileri mercek altına alındı. FBI’nın ve DEA’nın Türkiye’de resmi olarak 30’dan fazla elemanı olduğu biliniyor. Gayriresmi eleman sayısı bilinmeyen FBI’nın Türkiye’de değişik operasyonlara giriştiği de bilinenler arasında yer alıyor.

İLİŞKİLER İNCELENECEK: FBI ajanlarının özellikle 17-25 Aralık öncesinde ve sonrasında FETÖ’cülerle yasa dışı ilişkileri olduğu tahmin ediliyor. ABD’de ifade veren Korkmaz’ın itirafları ile ortaya çıkan bu bağlantı üzerine de Türkiye harekete geçti. Yasa dışı irtibatları tespit edilen FBI ajanlarına ilişkin soruşturma hazırlığı sürdürülüyor.

SINIRDIŞI EDİLECEK: FBI yetkilileri hakkında, FETÖ’cü Korkmaz ile irtibatlarının belirlenmesi halinde Türk Ceza Kanunu 327 ve 328 maddelerine göre “devletin güvenliği ve iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibarıyla, gizli kalması gereken bilgileri sızdırılması” suçundan soruşturma açılacak. FETÖ elemanları ile irtibatı tespit edilen FBI ajanları hakkında yasal işlem yapılacak, ABD’nin diğer istihbarat elemanlarının Türkiye’de çalışmasına izin verilmeyecek. FBI görevlileri sınırdışı edilecek.

KAÇIRDILAR MI?: Korkmaz’ın Türkiye’den kaçmasında söz konusu ajanların parmağının olup olmadığı ve Amerika’ya girişindeki sahte pasaportun yine bu ajanlar tarafından temin edilip edilmediği de araştırılan konular arasında yer alıyor.

ARTIK İZİN YOK!: Türkiye’de sadece “irtibat görevlisi” olarak bulunan yetkilinin yasa dışı faaliyetleri belirlenirse FBI, Türkiye’den kovulacak bir daha eylem gerçekleştirmesine izin verilmeyecek.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: TÜRKİYE'DEKİ, FBI, AJANI, TOPUN, AĞZINDA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937