google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 16:40 Bu haber 1193 kez okundu
 
TÜRKİYE'DEN SINIR ÖTESİ OPERASYON!
Jandarma ve MİT'in Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçe merkezinde DAEŞ terör örgütüne yönelik ortak operasyonunda 1 ton patlayıcı ele geçirildi. Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
TÜRKİYE'DEN SINIR ÖTESİ OPERASYON!

Suriye'nin El Bab şehir merkezinde DAEŞ Terör Örgütünün bir bomba imalathanesinin bulunduğu bilgisi üzerine Jandarma İstihbarat birimleri ve MİT tarafından bugün, söz konusu bomba imalathanesine, Jandarma Patlayıcı Madde Uzmanlarının nezaretinde Yerel Güvenlik Güçleri ile birlikte operasyon düzenlendi.

 

OPERASYONDA 1 TON PATLAYISICI ELE GEÇİRİLDİ

Bomba imalathanesinde yapılan aramada;cep telefonu, telsiz, basma/baskıdan kurtulma, mekanik zamanlayıcı, kütleye duyarlı, sarsıntıya duyarlı ve elektronik kart ile patlatılma özelliği olan toplam 80 adet EYP düzeneği ve bu düzeneklerde kullanılan içinde dinamit lokumu ve fabrikasyon patlayıcıların da bulunduğu yaklaşık 1 ton patlayıcı ele geçirildi.

 

Ayrıca düzenlenen operasyon ile patlayıcı yapımında kullanılan (833) adet elektrikli fünye, (300) adet batarya ile (480) adet EYP düzeneği hazırlanabilecek diğer malzeme ve canlı bomba yelekleri bulundu. 

Ele geçirilen malzemelerin incelenmesi neticesinde; DAEŞ terör örgütünün bomba yapımında bilinen her türlü tekniği kullandığı ve yapılan operasyonla birçok büyük ve kanlı saldırının önlendiği bilgisi de alındı. 

Kaynak: haber7

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKİYE'DEN, SINIR, ÖTESİ, OPERASYON!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937