google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
02 Mayıs 2016 - Pazartesi 17:14 Bu haber 4215 kez okundu
 
ÜNLÜ TÜRK MODACI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN DEFİLE DÜZENLEDİ
Ünlü Türk modacı Zeynep Kartal, Türkiye'de yaşayan Suriyeli mülteci çocuklar yararına Londra Büyükelçiliği Rezidansı'nda özel bir defile düzenledi.
MODA Haberi
ÜNLÜ TÜRK MODACI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN DEFİLE DÜZENLEDİ

Türkiye Cumhuriyeti  Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve eşi  Esra Bilgiç'in ev sahipliğinde ve Londra’da yaşayan ünlü moda danışmanı Zeynep Ober’in de katkılarıyla gerçekleşen defileye  Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar ve eşi Ayşegül Yorulmazlar, Müsteşar Orçun Başaran, defileyi yapan modacı  Zeynep Kartal'ın yaşadığı  Manchester kentinden çok sayıda seçkin, ünlü isim ve futbolcu eşleri katıldı. Davetlilerin şıklıkları ise göz kamaştırdı.

Modacı Zeynep Kartal'ın defilesinde tamamı siyah ve beyazdan oluşan 25 kostüm sergilendi. Siyah kostümler Suriyeli çocukların bugünkü koşullarını simgelerken beyaz renk ise umutlu geleceği temsil etti.

Defile öncesi bir konuşma yapan  Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, böylesine bir etkinlikte yer almaktan ve misafirleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek  Suriye'nin mülteci krizinin başlangıcından bu yana  Türkiye'nin hiçbir ayrım yapmaksızın "açık kapı" politikası izlediğini hatırlattı.

BİLGİÇ: BÖYLE BİR ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN MUTLUYUM

Modacı  Zeynep Kartal'ın böyle bir hayır etkinliğine Büyükelçilik Rezidansı'nda ev sahipli yapmasını rica ettiğinde kendisinin de evinin kapılarını böyle bir amaca yönelik olarak açacak olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Bilgiç, konuklara bu akşamki defilede ihtiyaç sahibi Suriyeli çocukların kucaklamaları ve onlarla dayanışma içerinde olduklarını göstermenin naçizane bir gayret olduğunu dile getirdi.

Bilgiç, modacı  Zeynep Kartal'ın sanatsal ve yaratıcı yaklaşımının yanı sıra masum çocuklara yönelik şefkat duygusuyla da Türk kadınını en iyi şekilde temsil ettiğini ifade ederek Suriyeli çocukların yanı sıra dünyadaki tüm çocukların daha iyi bir dünyaya kavuşması adına farkındalık yaratan bu hayır etkinliğinin düzenlenmesinde katkıları olan  Kartal'a teşekkürlerini sundu.

Başbakan  Ahmet Davutoğlu'nun eşi  Sare Davutoğlu'nun defile daveti üzerine gönderdiği mesajı okuyan modacı  Zeynep Kartal, Defilenin sonunda, özel olarak tasarladığı plaketleri defileye ev sahipliği yapan Büyükelçi Bilgiç ve defilenin sponsoru Şule Cooper olmak üzere defilede emeği geçenlere takdim etti.

KARTAL: BİR TANE ÜLKEMİZ VAR, ONA SAHİP ÇIKALIM

Defilenin ardından bir konuşma yapan Kartal, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bir farkındalık yaratmak amacıyla kendi profesyonel olduğu bir alanda bir yardım etkinliği düzenlemek için yola çıktığını ve bu etkinliğin amacına ulaştığını belirterek benzer defileleri başka ülkelerde de yapmayı plandığını dile getirdi.  Kartal "Ülkeme destek olmak istiyorum bizim bir tane ülkemiz var, ona sahip çıkalım" dedi.

Kartal, defileye davet edilenlerden toplanan paranın  Türkiye'de kamplarda yaşayan Suriyeli çocuklar için kullanılmak üzere  Kızılay'a gönderildiğini de sözlerine ekledi.

“Suriyeli Çocuklar Yararına” yapılan defileye katılan 120 davetlinin her biri, Kızılay’a gönderilmek üzere 1000 İngiliz sterlini yatırdı.

 

ZEYNEP KARTAL KİMDİR?

Zeynep KARTAL iş yaşamına Bursa’da yer alan Sönmez Holding bünyesinde başlamış. Sönmez Holding bünyesinde yer alan CBC tekstil içerisinde pek çok bölümde hizmet veren Kartal, ardından Kırıcılar Tekstil ve Deri firmasında çalışmaya başlamış. Zeynep Kartal’a göre hayatındaki en büyük moda deneyimini Kırıcılar Tekstilde edinmiş. Bu firmalarda çalışırken eline gelen bir adet numune üzerinden binlerce üreterek seri üretim üzerine çalışmış, ancak aklında hep kendi markasını kurmanın hayali olan Zeynep Kartal, eşinin işi sebebiyle İngiltere’ye gitmek zorunda kalmış ve bu durumu kariyerine bir artı olarak işlemek için, Manchester City College’da yer alan ‘Fashion Design’ okulunda eğitim almış.

Bu okuldan mezun olmasının ardından, İngiltere’de bir tasarım ofisinde yaklaşık olarak 2 yıl kadar çalışmış ve bu sayede İngiltere modası ve moda beklentisi hakkında yoğun bilgilere sahip olmuş.

İngiltere’deki tasarım ofisinde çalıştığı bu dönem içerisinde, kendi markasını oluşturma fikri, aklından çıkmaz bir hal almış ve bu zamanın doğru zaman olduğuna inanmış.

Bu kararın ardından yoğun şekilde çalışmaya başlayan Zeynep Kartal, ilk olarak şubat ayında gerçekleşen ‘London Fashion Week’te ürünlerini insanlara tanıtma fırsatı bulmuş. Bunun ardından Eylül 2014’te gerçekleşecek olan ‘London Fashion Week’te yer almaya karar vermiş ve bu koleksiyon için hazırladığı SS15 koleksiyonu tüm detaylarıyla hazır hale gelmiş durumda.

 

Yaptığı tüm koleksiyonlarla kendini çok iyi ifade etmeyi başaran Zeynep Kartal, başarılarının meyvesini yemeye başlamış ve bir çok ünlü tarafından takip edilerek, tercih edilen bir tasarımcı haline gelmiş durumda. Yaptığı açıklamada bir Türk olarak, Türkiye dışında bu şekilde başarılar edinmenin, gurur olduğunu belirten Kartal, özellikle yabancı ünlülerin bunca seçenek içinde kendisini tercih etmesinin başarıdan ziyade, tasarım çizgisini iyi yakalamak ile birlikte geldiğini belirtiyor.

 

ZEYNEP OBER KİMDİR?

İstanbul doğumlu tekstilci bir ailenin kızı olan Zeynep Ober doğuştan modanın içinde büyüdü. İsviçre'de ekonomi ve iş idaresi okudu. Aile şirketi Selim Triko'da çalışma hayatına atılan Ober, uzun senelerdir Londra'da yaşamaktadır.

Londra'da moda eğitimi de alan Zeynep Ober, kendi moda danışmanlığı şirketinde ünlü modacılarla da birlikte çalışmalarına devam etmektedir.

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: Ünlü, Türk, modacı, , Zeynep, Kartal, , Türkiyede, yaşayan, Suriyeli, mülteci, ç
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÜNLÜ TÜRK MODACI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN DEFİLE DÜZENLEDİ
ÜNLÜ TÜRK MODACI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN DEFİLE DÜZENLEDİ
ÜNLÜ TÜRK MODACI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN DEFİLE DÜZENLEDİ
ÜNLÜ TÜRK MODACI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN DEFİLE DÜZENLEDİ
ÜNLÜ TÜRK MODACI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN DEFİLE DÜZENLEDİ
ÜNLÜ TÜRK MODACI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN DEFİLE DÜZENLEDİ
ÜNLÜ TÜRK MODACI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN DEFİLE DÜZENLEDİ
ÜNLÜ TÜRK MODACI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN DEFİLE DÜZENLEDİ
ÜNLÜ TÜRK MODACI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN DEFİLE DÜZENLEDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937