google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 17:25 Bu haber 2980 kez okundu
 
USTA ÖĞRETİCİLER ERZURUM'DA TEK ÇATI ALTINDA...
Erzurum’da tüm kamu ve özel kuruluşlarda çalışan usta öğreticileri bir çatı altında toplamak, mesleki geleceklerini güvence altına almak amacıyla kurulacak olan Erzurum Meslek Eğitimcileri ve Usta Öğreticiler Derneği ilk toplantısını gerçekleştirdi.
YEREL HABER Haberi
USTA ÖĞRETİCİLER ERZURUM'DA TEK ÇATI ALTINDA...

HABERDESİFRE.COM - ÖZEL HABER | ERZURUM Erzurum Büyükşehir Belediyesi Tebrizkapı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen ilk toplantı da Geçici Yönetim Kurulu Başkanı olan Mesut Taşdemir şu açıklamalarda bulundu.

“Kuruluş aşamasında olan Erzurum Meslek Eğitimcileri ve Usta Öğreticileri Derneğimiz tüm Kamu ve Özel Kuruluşlarda çalışan usta öğreticileri bir çatı altında toplayarak, mesleki geleceklerinin güvence altına alınması, yaşam düzeylerinin iyileştirilmesi, ekonomik çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi, kadroya alınmak suretiyle istihdamlarına olanak sağlayacak yasal düzenlemeler için ilgili kurumlara girişim ve öneriler yapmak üzere üyeleri arasında mesleki dayanışmada bulunmak amacı ile kurulmuştur.” Dedi.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Başkan Taşdemir, Erzurum Meslek Eğitimcileri ve Usta Öğreticileri Derneği olarak çalışma konu ve biçimlerimiz ise; “Dernek üyesi usta öğretici arkadaşlarımızın mesleki geleceklerinin güvencesinin temini, Usta öğreticilerin çalışma gün ve saatleri ile durumlarının iyileştirilmesi, üyelerimize meslek edindirme ve istihdam imkanlarının artırılması için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde girişim ve önerilerde bulunacağız. Dernek üyelerimizin her türlü sorunuyla ilgilenip, üyelerimizin başta eğitim, kültür, sanat, sağlık ve ekonomi olmak üzere çeşitli konularda gelişmesine katkıda bulunacağız. Kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenleyeceğiz.” Dedi.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Erzurum Tebrizkapı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda Usta Öğreticiler, genel sorunlarını dile getirirken bunların çözümü için en doğru yolun birlik olmak ve birlikte hareket etmek olduğunu belirttiler. Bunun içinde Erzurum’da kuruluşu gerçekleştirilecek olan Erzurum Meslek Eğitimcileri ve Usta Öğreticileri Derneği’ne Erzurum Merkez ilçe ve diğer ilçede kadrolu ve sözleşmeli olarak görev yapan veya görev bekleyen tüm usta öğreticileri üye olmaya ve dernek bünyesinde yapılacak çalışmalarda fikir ve icraat noktasında katılımlarını beklediklerini ifade ettiler.

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Kaynak: Editör:
Etiketler: USTA, ÖĞRETİCİLER, ERZURUM'DA, TEK, ÇATI, ALTINDA...,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937