Haber Detayı
31 Ağustos 2017 - Perşembe 11:05 Bu haber 1316 kez okundu
 
VATAN ŞAŞMAZ CİNAYETİNDE FLAŞ KARAR!
Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in ölümüyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, olay öncesi yayınlanan bazı videolar üzerine tüm haberlere yayın yasağı getirdi.
MAGAZİN Haberi
VATAN ŞAŞMAZ CİNAYETİNDE FLAŞ KARAR!

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı, Vatan Şaşmaz cinayetiyle ilgili haberlere yayın yasağı getirdi.

Beşiktaş'taki Conrad Otel'de ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz, Filiz Aker tarafından silahla öldürülmüş, ardından da Aker'in aynı silahla intihar ettiği belirlenmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle olaya ilişkin görüntü ve haberlere yayın yasağı getirilmesini talep etmişti.

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, Başsavcılığın talebi üzerine Şaşmaz ve Aker'in öldüğü olaya ilişkin basın ve yayın yasağı getirilmesine karar verdi. Kararda şu ifadelere yer verildi; "Soruşturma kapsamında ya da başka bir şekilde çekilen görüntülerin yazılı ve görsel medya-basın yayın araçlarıyla farklı kişiler-kurumlar tarafından paylaşıldığı, bu durumun soruşturmanın gizliliğini ihlal edebilecek nitelikte olabileceği nedeniyle yayın yasağı kararı verilerek hem soruşturmanın yasanın ön gördüğü şekilde yürütülmesi hem de ölenlerin kamuoyunca bilinen şahıslar olaması, şüphelilerin yakalanmasının, irtibatlarının deşifre edilmesinin, olayın aydınlatılmasının engellenmesi dolayısıyla kamu düzeninin bozulması riskinin meydana geleceği dikkate alınarak basın ve yayın yasağı konulmasına...

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: VATAN, ŞAŞMAZ, CİNAYETİNDE, FLAŞ, KARAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937