google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 09:23 Bu haber 1092 kez okundu
 
VİZELERİN KALDIRILMASI İÇİN TÜRKİYE'YE 7 ŞART!
Türkiye'nin mültecilere sunduğu desteği tebrik eden AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals, vize çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
GÜNDEM Haberi
VİZELERİN KALDIRILMASI İÇİN TÜRKİYE'YE 7 ŞART!

Türkiye'nin vizelerin kaldırılması için kendisinden istenen birçok şartı yerine getirdiğini söyleyen AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals, "yetkili kurumlar çalışmalarına devam ediyor" ifadelerini kullandı.

AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Vinals, Türkiye ile AB arasındaki geri kabul ve vize serbestisi anlaşması ile ilgili soruya, "Bu da Türkiye-AB arasında imzalanan anlaşmanın şartıydı. Ancak belli bazı şartların karşılanması gerekiyor. 7 şart var. İki tarafın karşılıklı mutabakata vardığı koşullar. 2013'te bunlar gündeme getirilmişti. Bu kriterlerin çoğu Türkiye tarafından karşılandı ancak hala karşılanmayan 7 koşul var.

VİZELERİN KALDIRILMASI İÇİN 7 ŞART KALDI

Vizelerin kaldırılması için hala karşılanması gereken 7 şart var. Bu günlerde basında da gündeme geldi bu. Şu an yetkili kurumlar bu 7 şartın gerçeklemesi için yol çalışması yapıyor. Biz de AB olarak bu yol haritasını görmek için sabırsızlanıyoruz. AB olarak Türkiye'deki yetkililerle yakından çalışmaya devam ediyoruz. Bu şartların yerine getirilmesi için elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz." yanıtını verdi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: VİZELERİN, KALDIRILMASI, İÇİN, TÜRKİYE'YE, 7, ŞART!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937