google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 14:37 Bu haber 1015 kez okundu
 
YILDIRIM: ABD'DE BİR DAVA VAR EVLERE ŞENLİK!
Başbakan Binali Yıldırım, ABD'de devam eden davaya ilişkin "Şimdi Amerika'da bir dava var evlere şenlik!" yorumunu yaptı. Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
YILDIRIM: ABD'DE BİR DAVA VAR EVLERE ŞENLİK!

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'de devam eden davaya ilişkin "Şimdi Amerika'da bir dava var evlere şenlik! Davanın aktörü sanıkken daha mahkemeye gelmeden tanığa dönüştü. Adam açıkça diyor ki 'yalan söylersen ceza almaktan kurtarırsın. Amerikan hükümeti, yetkilileri ile işbirliği yaparsan yine cezan hafifler, cezadan kurtulursun.' Amerika'daki bu adalet oluyor bize gelince nerede hukuk devleti? Bu çifte standardı artık Türkiye yemiyor. Buradaki amaç 15 Temmuz'da yarım kalan işi ekonomik saldırıyla başarmaktır. Türk ekonomisi Türk milleti bu saldırıyı da boşa çıkaracaktır. Bundan herkes emin olsun. Türkiye'de güven istikrar, güçlü ekonomisi var" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, JW Marriott Otel'de TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nda konuştu.

Başbakan Yıldırım, "Türkiye ekonomisini yakından ilgilendiren birkaç süreci bir arada yaşadığımız bir dönemden geçiyoruz. Gün geçmiyor ki Türkiye'de yeni bir sorun, gündemle karşı karşıya kalmayalım. Türkiye'nin son 15 yıla baktığımız zaman başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. Ülkemize yönelen tehditleri, saldırıları göğüsleyerek bugünlere geldik" dedi.

"2018 KOLAY OLMAYACAK": Başbakan Yıldırım, "Küresel kriz 2008 krizi 1929 buhranına bir ölçüde benzetiliyor. Üzerinden 10 yaklaşık 10 yıl geçmesine rağmen küresel krizin henüz bittiğini henüz söyleyemeyiz. Şimdi de baktığımızda 2018 için söylenmeye başlandı. Üçüncü çeyrekte, büyüme iki haneli olursa şaşmayın diyorum. Yıl sonu itibariyle Türkiye, 2017'de yüzde 5 ile 6-7 arasında bir büyümeyi gerçekleştirecek. Özel sektörümüze, ekonomimize güveniyoruz. 2018 çok zor bir yıl olacak. Büyük kriz kapıda gibi laflar söyleniyor. 2018 kolay olmayacak bunun farkındayız ama ülkemizin bugüne kadar kazanımları, istikrar, güven sayesinde 2018'de de inşallah büyüme aynen devam edecek, enflasyonun aşağı doğru seyri devam edecek. Gereken tedbirleri alıyoruz" diye konuştu.

"ABD'DE BİR DAVA VAR EVLERE ŞENLİK": ABD'de devam eden davaya ilişkin Başbakan Yıldırım, "Şimdi Amerika'da bir dava var evlere şenlik. Davanın aktörü sanıkken daha mahkemeye gelmeden tanığa dönüştü. Adam açıkça diyor ki 'yalan söylersen ceza almaktan kurtarırsın. Amerikan hükümeti, yetkilileri ile işbirliği yaparsan yine cezan hafifler, cezadan kurtulursun.' Amerika'daki bu adalet oluyor bize gelince nerede hukuk devleti? Bu çifte standardı artık Türkiye yemiyor.  Buradaki amaç 15 Temmuz'da yarım kalan işi ekonomik saldırıyla başarmaktır. Türk ekonomisi Türk milleti bu saldırıyı da boşa çıkaracaktır. Bundan herkes emin olsun. Türkiye'de güven istikrar, güçlü ekonomisi var" açıklamasında bulundu.  

FETÖ OPERASYONLARI, 15 TEMMUZ DARBESİ, REZA ZARRAB DAVASI GİBİ OLAYLAR BU DURUMU TEYİT ETTİ: Son birkaç yıl içinde şahit olduğumuz FETÖ operasyonları, 15 Temmuz darbesi, ABD'deki Reza Zarrab davası gibi olaylar bu durumu teyit etti. Bir kez daha vurgulamak isteriz; milletimizin bekasına kasteden her türlü girişimi önlemek için başvurulması gereken kılavuz hukuk devleti ile bağımsız ve tarafsız yargıdır. Dünyanın bu kaotik ortamında, güçlü bir iktidara olduğu kadar güçlü bir  demokrasiye de aynı anda sahip olması, Türkiye'nin en önemli avantajı olacaktır."

Kaynak: Editör:
Etiketler: YILDIRIM:, ABD'DE, BİR, DAVA, VAR, EVLERE, ŞENLİK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937