google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 10:18 Bu haber 1147 kez okundu
 
YILDIRIM'DAN ASGARİ ÜCRET VE TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI
Başbakan Binali Yıldırım Bangladeş ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanında asgari ücret ve taşerona kadro konularında önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
YILDIRIM'DAN ASGARİ ÜCRET VE TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI

Başbakan Binali Yıldırım, asgari ücretin belirlenmesiyle ilgili, bugünde kadar çalışanlara enflasyonun altında bir ücret vermediklerini şimdi de bu defa da ülkenin şartlarına uygun şekilde en uygun ücretin belirleneceğini söyledi. Başbakan Yıldırım taşeron işçilere kadro konusunda da açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, "Taşeron işçilere kadro noktasında birkaç gün sonra mesele net ortaya çıkacaktır. Şu anda söylenenlere itibar etmeyin." uyarısında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

ASGARİ ÜCRET: Asgari ücret yeni seneye girmeden önce işçi-işveren ve hükümet ilgili bakanlığımız arasında yapılan müzakerelerle belirleniyor. bu noktada TÜRK-İŞ teklifini sundu, DİSK de teklifini sunacak daha sonra taraflar bir araya gelecekler, en uygun şekilde tarafları bakanlığımız bir araya getirecek. En iyi şartlardan ne gerekiyorsa bu rakam üzerinde mutabakata varılacak. Hükümetimiz yıllardan beri çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu sefer de aynı şekilde makul olan, ülkenin şartlarını da dikkate alarak en uygun şekilde sonuçlandıracak.

TAŞERONA KADRODA YENİ DÜZENLEME: Taşeronların devlette daimi kadroya alınması ile ilgili çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Biz henüz daha içeriği nedir, kimler vardır, böyle bir açıklama yapmış değiliz. Birkaç gün sonra mesele net olarak ortaya çıkacaktır. Onun için şu anda söylenenlere itibar etmeyin.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: YILDIRIM'DAN, ASGARİ, ÜCRET, VE, TAŞERON, İŞÇİ, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937