google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
26 Temmuz 2015 - Pazar 12:52 Bu haber 1650 kez okundu
 
YAZ SPOR OKULLARINDA YENİ YETENEKLER KEŞFEDİLİYOR
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Yaz Spor Okulları’nda binlerce çocuk, sporun evrensel ruhunda bir araya gelerek yaz tatilinin tadını çıkartıyor.
YEREL HABER Haberi
YAZ SPOR OKULLARINDA YENİ YETENEKLER KEŞFEDİLİYOR

HABERDESİFRE.COM-ERZURUM Çocukların yoğun ilgi gösterdiği Erzurum Büyükşehir Yaz Spor Okulları her günü birbirinden renkli sportif eğlenceye sahne oluyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen kurslar deneyimli spor antrenörleri nezaretinde futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme, buz pateni, curling, güreş, karate ve kick boks branşlarında gerçekleştiriliyor. Sporun evrensel ruhunda buluşan çocukların psiko-sosyal gelişimine olumlu katkı sağlayan Yaz Spor Okulları’nda öğrenciler hem spor yapıyor hem de tatilin keyfini çıkartıyor.  7-14 yaş gurubu çocuklar için düzenlenen Yaz Spor Okulları’ndaki kursiyerlere ücretsiz ulaşım ve malzeme desteği de sağlanıyor. Olimpiyat Parkı içerisindeki tesisler, Palandöken Spor Salonu, Curling Salonu ve 3000'lik Buz Pateni Salonu'nda gerçekleştirilen kurslardan ötürü Başkan Mehmet Sekmen’e teşekkür eden Ebeveynler, çocuklarının Yaz Spor Okulları sayesinde hem eğitim gördüklerini hem eğlendiklerini hem de kötü alışkanlıklardan kurtulduğunu ifade ediyor.

 

YAZ SPOR OKULLARI’NIN ÜÇ TEMEL HEDEFİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Büyükşehir’in sporun ve sporcunun her daim yanında olduğunu ifade etti. Başkan Sekmen, şöyle dedi: “Erzurum gibi gençlik ve dinamizmi yüksek olan bu güzel şehri sporda da marka yapacağız. Sportif yatırımlarımız arasında yer alan Yaz Spor Okulları; 3 temel hedefi barındırır. Birincisi çocuklarımızın ruhsal ve bedensel gelişimine katkı, ikincisi spordaki beraberlik, paylaşma, fair play ve öz güvenin yavrularımıza aşılanması, üçüncüsü de spor branşlarına yeni yeteneklerin kazandırılması… Hamd olsun bu temel hedeflerin meyvesini alıyoruz. Ailelerimiz bizlere teşekkür ve şükranlarını sunuyor. Olumlu geri dönüşümler beni ziyadesiyle mutlu ediyor. Birkaç yıl sonra şehrimizin spor hayatına kazandıracağımız yeni yeteneklerle de Erzurum’a sporda uluslararası yeni derece ve yeni unvanlar kazandıracağız.” 

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: Erzurum, Büyükşehir, Belediyesi, tarafından, açılan, Yaz, Spor, Okulları’nda, bi
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937