google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 19:01 Bu haber 1444 kez okundu
 
YERLİ SAVAŞ UÇAĞI GELİYOR!
Milli Savunma Bakanı, Nurettin Canikli, yerli savaş uçağı TF-X ile ilgili hedefin 2023'te uçağın havalanması olduğunu söyledi.
BİLİM TEKNOLOJİ Haberi
YERLİ SAVAŞ UÇAĞI GELİYOR!

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Yerli savaş uçağı TF-X ile ilgili olarak, "Olabilecek en kısa süre içerisinde bütün aşamalarını gerçekleştireceğiz. Hiçbir gecikme olmayacak. Temel hedefimiz yerli savaş uçağını 2023'te havalandırmak" dedi.

Milli Muharip Uçak TF-X’in Türkiye için önemli bir proje olduğunu belirten Canikli, "Olabilecek en kısa süre içerisinde bütün aşamalarını gerçekleştireceğiz. Hiçbir gecikme olmayacak. Tarih vermeyeyim ama şu anda temel hedefimiz 2023’te havalandırmak." dedi.

Projenin esas itibarıyla Türkiye’nin ihtiyacı olarak ortaya çıktığını ifade eden Canikli, birçok ülkeden teknoloji transferi anlamında destek alındığını, İngiltere'nin de bu çerçevede projeye dahil olduğunu söyledi.

Canikli, henüz net olmamakla birlikte İngiltere'nin de bazı ihtiyaçlarını bu Yerli Savaş Uçağı TF-X projesinden karşılama ihtimalinin gündeme geldiğini de kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YERLİ, SAVAŞ, UÇAĞI, GELİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937