google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Ağustos 2017 - Cuma 10:21 Bu haber 1553 kez okundu
 
YEŞİLÇAM'IN ACI KAYBI!
Yeşilçam’ın usta ismi Seyfettin Karadayı hayatını kaybetti.
KÜLTÜR SANAT Haberi
YEŞİLÇAM'IN ACI KAYBI!

Yeşilçam’ın usta ismi hayatını kaybetti

Yeşilçam’ın usta ismi Seyfettin Karadayı hayatını kaybetti.

15
Yeşilçam’ın usta ismi hayatını kaybetti

Kötü haberi magazin dünyasının Felaket Tellalı lakaplı ses sanatçısı Onur Akay’dan geldi. Akay, Yeşilçam’ın efsane isimleri ile çok sayıda filmde rol alan Seyfettin Karadayı’nın vefat haberini Instagram hesabından duyurdu.

 

25
Yeşilçam’ın usta ismi hayatını kaybetti

Ünlü sanatçı Seyfettin Karadayı hayatını kaybetti. Acı haberi magazin dünyasının Felaket Tellalı lakaplı ses sanatçısı Onur Akay sosyal medya hesabından duyurdu.


 

 

35
Yeşilçam’ın usta ismi hayatını kaybetti

Akay, Instagram hesabından yaptığı açıklamada Kemal Sunal’la başta olmak üzere, Yeşilçam’ın efsane isimleri ile çok sayıda filmde rol alan Seyfettin Karadayı’nın vefat ettiğini açıkladı.

Peki Seyfettin Karadayı kimdir? İşte usta sanatçını hayatı ve başarılarla dolu sanat kariyeri...

45
Yeşilçam’ın usta ismi hayatını kaybetti

Instagram hesabından ünlü oyuncunun cenaze bilgilerini de paylaşan Onur Akay, “O Yeşilçam’ın yaşayan en yaşlı ismiydi. Kemal Sunal’la 12 filmi olan ve 750 sinema filminde rol alan usta oyuncu Seyfettin Karadayı’yı, 94 yaşında kaybettik. “Artık veda etmek üzereyim. Mahsun Kırmızıgül’ün Beyaz Melek filminde hep yaşlı oyuncular vardı. Bende çok isterdim o filmde oynamak.” demişti. Değerli oyuncumuz, 11 Ağustos Cuma günü, Levent Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Yeniköy Mezarlığı’na defnedilecek. Mekânı cennet olsun inşallah” notunu düştü.

SEYFETTİN KARADAYI KİMDİR?

Cumhuriyet’le yaşıt olan Karadayı, 1923 yılında İstanbul’da doğdu. Ailesininde isteği ile Kara Harp Okulu’na girdi ve mezun oldu. Uzun yıllar askeriyeye hizmet ettikten sonra 46 yaşında albaylıktan emekli oldu.

Emeklilik günlerinin daha başlarında, Metin Film’in sahibi Işık Toraman iflas etmek üzereyken bir film için Karadayı’ya prodüksiyon teklifi götürdü. Kabul etti ve film çekimi için Isparta’ya gittiler. Filmde 'Keşiş' rolü için oynayacak oyuncu sete gelmemesinden dolayı, o rolü üstlenmesi için teklif ettiklerinde kabul etti ve Yeşilçam hayatı başlamış oldu.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: YEŞİLÇAM'IN, ACI, KAYBI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937