google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 10:28 Bu haber 1661 kez okundu
 
YUNANİSTAN'DAN İZMİR'DE BAYRAK PROVOKASYONU!
Yunanistan’ın Ege’deki provokasyonları da bitmek bilmiyor. Geçen günlerde Kardak'a gitmek isteyen Yunan bakanın engellenmesinden sonra bu kez Yunan gemileri Bizans bayrağıyla İzmir Karaburun açıklarına geldi.
GÜNDEM Haberi
YUNANİSTAN'DAN İZMİR'DE BAYRAK PROVOKASYONU!

(TSK) Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’deki terör gruplarına yönelik Zeytin Dalı Harekatı devam ederken, Yunanistan’ın Ege’deki provokasyonları da bitmek bilmiyor.

Bu kez de bir Yunan karakol gemisinin Bizans bayrağı takarak İzmir Karaburun yakınlarına geldiği ve burada Türk Deniz Kuvvetleri’ne ait gemileri taciz etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Yunan Savunma Bakanı önceki gün Kardak kayalıklarına çelenk bırakmaya çalışmış ancak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik unsurlarının baskısıyla bunu gerçekleştiremeden bölgeden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ege’de gerginliği tırmandırmaya yönelik benzer bir girişimin de İzmir Karaburun açıklarına yaşandığı ortaya çıktı.

BİZANS BAYRAĞIYLA KARABURUN AÇIKLARINA GELDİLER

 

Machitis isimli Yunan karakol gemisi Bizans bayrağı takarak İzmir Karaburun açıklarına geldi. Burada eğitim faaliyeti yürüten Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı gemilere yakın geçiş yaparak programını bozma girişiminde bulunan geminin provokasyon ve tahrik girişimi Türk Deniz Kuvvetleri gemilerinin soğukkanlı ve caydırıcı mukabelesiyle boşa çıktı

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: YUNANİSTAN'DAN, İZMİR'DE, BAYRAK, PROVOKASYONU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937