google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 12:23 Bu haber 1962 kez okundu
 
YUNANİSTAN DARBECİ ASKERLERİ KORUMAYA ALDI!
Yunanistan, sığınma hakkı verip cezaevinden salıverdiği 8 darbeci askeri çevreyi kontrol altında tutan keskin nişancıların da bulunduğu 80 kişilik polis gücüyle korumaya aldı...
GÜNDEM Haberi
YUNANİSTAN DARBECİ ASKERLERİ KORUMAYA ALDI!

YUNANİSTAN’ın Ta Nea gazetesi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan’a kaçan ve yargı kararınca serbest bırakılan 8 askerin, kaçırılma veya öldürülme endişesiyle askeri bir kampta koruma altına alındığını iddia etti.

BOZDAĞ'IN AÇIKLAMALARI SONRASI...Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın 8 darbeci askerin Yunan yargısınca serbest bırakılmasına yönelik açıklamaları üzerine Atina hükümeti ve yetkili Yunan makamlarının alarma geçtiğini yazan gazete, “8’leri askeri kampta saklıyorlar” başlığı altında birinci sayfasında yer alan haberinde şu ifadeleri kullandı:

ANAKARADAKİ BİR KIŞLADA... “Yunan mahkemelerince 18 aylık gözaltı süresinin sona ermesi ile serbest bırakılan darbeci askerleri anakaradaki kışlalardan birine nakledilerek yoğun koruma altına alındı...” Haberde, Yunan makamlarının darbecilerin kaçırılmasından daha çok öldürülmelerinden korktuğu ileri sürüldü. 

80 KİŞİLİK POLİS GÜCÜ KORUYOR... Ta Nea’ya göre 8 asker, askeri bir kampta oluşturulan ve aralarında çevreyi kontrol altında tutan keskin nişancıların da bulunduğu 80 kişilik polis gücü tarafından korunan özel bir alanda kalıyor. Askerlerden her birinin ayrı odası bulunuyor, mutfak ve salon ise ortak olarak kullanılıyor.

SADECE AVUKATLARIYLA GÖRÜŞMELERİNE İZİN VAR... Sadece avukatlarıyla görüşmelerine izin verilen ve psikolojik destek alan askerlere Türkiye’deki aileleri para ve yiyecek gönderebiliyor.

BOZDAĞ NE DEMİŞTİ?.. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı, "Bu darbeci askerleri nerede olurlarsa olsunlar, onları toplayıp Türkiye’ye götürmek bizim görevimizdir" açıklamasında bulunmuştu.

Türkiye'nin 8 darbeci asker için gönderdiği üç iade talebi Yunan yargısı tarafından reddedilmişti.​

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: YUNANİSTAN, DARBECİ, ASKERLERİ, KORUMAYA, ALDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937