google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 11:25 Bu haber 762 kez okundu
 
YUSUFELİ İÇİN YENİ SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU!
Artvin'in Yusufeli ilçesinde CHP’nin yaptığı itirazın ardından Yüksek Seçim Kurulu seçimin iptaline karar verdi. Peki Yusufeli'nde yeniden seçim ne zaman yapılacak? Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
YUSUFELİ İÇİN YENİ SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU!

Artvin’in Yusufeli ilçesinde, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan yerel seçimlerin ilk sayımlarında Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) adayı Barış Demirci 2 oy farkla seçimi önde bitirdi. İtiraz üzerine yeniden yapılan sayımda bu kez AK Parti adayı Eyüp Aytekin 3 oy farkla seçimi önde tamamladı. Daha sonra CHP'liler, 5 oy pusulasının kayıp olduğunu iddiasıyla itirazda bulundular. CHP’nin itirazı üzerine YSK Artvin’in Yusefeli ilçesinde seçimleri iptal etti. Seçim 2 Haziran’da tekrar edilecek.

YUSUFELİ'NDE YENİ SEÇİM TARİHİ 2 HAZİRAN!

CHP'liler, kayıp oy pusulaları olan sandıklarda seçimlerin yenilenmesi ve başkanlık oy pusulası çıkmayan zarfların tutanaklara işlenmediği gerekçesiyle usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla seçimlerin ilçe genelinde yenilenmesi talebi ile YSK'ya iki ayrı başvuruda bulundu. CHP'nin yaptığı itirazın ardından YSK seçimin iptaline karar verdi. Karara göre, 2 Haziran'da yeniden seçime gidilecek.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: YUSUFELİ, İÇİN, YENİ, SEÇİM, TARİHİ, BELLİ, OLDU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937