google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 10:11 Bu haber 1088 kez okundu
 
ZARRAB DAVASI TÜRKİYE'DE KİMLERİN KELLESİNİ GÖTÜRECEK?
"Reza Zarrab davasının Türkiye'de sonuçları olacağına, bazı devlet görevlilerinin olan bitenden sorumlu tutulacağına, mecazi anlamıyla bazı başların düşüp koltukların boşalacağına kesin gözüyle bakabiliriz."
GÜNDEM Haberi
ZARRAB DAVASI TÜRKİYE'DE KİMLERİN KELLESİNİ GÖTÜRECEK?

Reza Zarrab'ın ABD'deki Halk Bank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla davasındaki tanıklığının Türkiye'de bazı isimlerin kellesinin alınmasına neden olacağı iddia edildi. Hürriyet yazarı Murat Yetkin, Zarrab davası birkaç kelle alabilir" dedi.

"Zarrab davası yüzünden Türkiye'de etkili makamlardaki bazı isimler eğer hala yerlerinden olmamışsa yakında olabilir" diyen Murat Yetkin, "Bu da muhtemelen sessiz sedasız, sanki Zarrab ile ilgisi yokmuş görüntüsü -olmaya başlamıştır ve- olacaktır" iddiasında bulundu.

Yetkin, kellesi alınacak isimlerin Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün hatırlattığı 18 Nisan 2013 tarihli "Reza Zarrab adında bir İranlı buralarda bir işler karıştırıyor ve bu işler ABD'nin İran yaptırımları nedeniyle Türk-Amerikan ilişkilerini bozabilir. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'in bu kişiyle ilişkileri nedeniyle Türk hükümeti zor duruma düşebilir" raporu ile ilgili olmadığını savundu.

KILIÇDAROĞLU DEDİ DE YAPILIYORMUŞ GİBİ DEĞİL DE

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Gizli bilgileri veren senin bakanlarındı, sen de bunu biliyorsun" sözlerini hatırlatan Yetkin, "Dolayısıyla bu çıkışın, hemen bu çıkıştan kaynaklanıyormuş, ona tepkiymiş gibi görünmeyen bir takım sonuçları olacaktır Ankara'da, şimdiye dek olanlara ek olarak" dedi.

MİT VE EMNİYET İSTANBUL'DAKİ O PAZARLIKLARI GÖREMEDİ Mİ?

"Ama sadece bu değil" diyen Murat Yetkin, "Peki, daha önce ta 2013 yılında Zarrab'tan kuşkulanıp hakkında Başbakan'a istihbarat raporu veren MİT, 2016'da Reza Zarrab'ın yurt dışına kaçma ihtimalini hiç mi göremedi?" diye sordu.

Murat Yetkin şu kritik soruları gündeme getirdi:

- MİT Zarrab'ı izlemeyi bırakmış mıydı? Ya Emniyet?

- Eğer Zarrab, iddia edildiği gibi ABD İstanbul Başkonsolosluğu ile irtibat kurmuş ve yakalanma görüntüsü altında teslim olma pazarlığı yapmışsa, bu dikkatlerden nasıl kaçabilmişti?

- Hem de Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü'nün o bölgede bulunması nedeniyle sürekli koruma ve gözetim altındaki Tarabya-Yeniköy-İstinye civarında mı?

BAZI BAŞLAR DÜŞECEK, KOLTUKLAR BOŞALACAK!

4 eski bakan hakkında yeni bir soruşturma açılmasını pek olası görmeyen Murat Yetkin yazısını şöyle bitirdi: "Ama bu Zarrab davasının Türkiye'de sonuçları olacağa, bazı devlet görevlilerinin olan bitenden sorumlu tutulacağına, mecazi anlamıyla bazı başların düşüp koltukların boşalacağına kesin gözüyle bakabiliriz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZARRAB, DAVASI, TÜRKİYE'DE, KİMLERİN, KELLESİNİ, GÖTÜRECEK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937