Haber Detayı
19 Haziran 2017 - Pazartesi 11:56 Bu haber 881 kez okundu
 
ZEHİRLENEN ASKERLERİN SON DURUMU!
MANİSA'da kışlada yemekten zehirlenen askerlerin son durumu ne? Yemek şirketi ile ilgili gözaltı sayısı kaç? Manisa Valisi'nden onlarca askerin zehirlendiği olaya ilişkin flaş açıklamalar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
ZEHİRLENEN ASKERLERİN SON DURUMU!

MANİSA'da 1. Piyade Er  Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasındaki 731 asker zehirlendi. Olaya ilişkin Manisa Valisi Güvençer'den son dakika açıklamalar geldi.

Manisa Valisi Hakan Güvençer 17 askerin hastanede tedavisinin sürdüğünü ve riskli durumda kimsenin olmadığını söyledi. Gözaltı sayısının 24'e yükseldiğini dile getiren Vali Güvençer, "23 Mayıs'taki salgının devama değil" dedi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 1. Piyade Er  Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasındaki 731 askerin zehirlenmesi olayıyla ilgili açıklama yaptı.17 askerin hastanede tedavisinni sürdüğünü anlatan Güvençer, hayati tehlikesi bulunan askerlerin olmadığını açıkladı. Manisa Valisi Güvençer, kışlada zehirlenme olayına ilişkin şu açıklamalarda bulundu: Etkilerini konuştuğumuz hadiseler bir takım ortaklıklar içeriyor olmakla beraber tam anlamıyla, 23 Mayıs'ta yaşanan salgının devamı değil. Yüzde yüz birbirinin devamı değil ama ortaklıkla ilgili herkesin zihninde bir ilişkilendirme oluyor. 23 Mayıs'tan sonra da bütün tahkikatlar süratle sürdürüldü ve raporlandı ama ne yazık ki, 16'sında 17-18'inde hadiseleri yaşadık. İnşallah bir daha yaşamayız."

24 KİŞİ GÖZALTINDA 

Yemek şirketinin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 24 kişinin gözaltında olduğunu da açıklayan Güvençer, bugün gözaltına alınan kişilerin savcılığa sevk edileceğini dile getirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZEHİRLENEN, ASKERLERİN, SON, DURUMU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937