google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 16:57 Bu haber 2713 kez okundu
 
ZİRAAT BANKASINDAN BEKLENEN KREDİ AÇIKLAMASI
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sebze meyve fiyatlarının düşmesi için seracılara yönelik paket açıklanacağını duyurmuştu. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Seracılık Paketi’ni açıkladı.
EKONOMİ Haberi
ZİRAAT BANKASINDAN BEKLENEN KREDİ AÇIKLAMASI

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Seracılık Paketi’ni açıkladı. Toplamda 7 yıla kadar vade olabilecek. Yatırımın yüzde 75'ine kadar, yüzde 8.25 faizle kredi verilecek. 10 milyon TL'ye kadar olan yatırımlarda hazine desteği olacak. Kredi de 2 yıl geri ödemesiz.

İşte Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın açıklamaları:

Bugün başladı : -Seracılığın yoğun olarak yapıldığı Türkiye'nin bütün bölgelerinde bu kredi uygulaması bugünden itibaren başladı. Hangi Ziraat Bankasına giderseniz alabilirsiniz. Bugünden başvurursanız kredilerinizi hazır hale getireceğiz.

2020 yılına kadar sürecek : -Total yatırım kredisi kurguladığınız seraya göre. İşletme kredisi de vereceğiz, onu 14'e böleceğiz. Ve burada o ürünlere göre daha piyasa koşullarıyla uygun işletme kredisi kredilendirmesini de yapmış olacağız. 10 milyon TL'ye kadar yatırımlarda Hazine desteği olacak. 2020 yılına kadar bunu devam ettireceğiz. İşletme kredilerindeki birim maliyetlerini güncelledik.

Onarım kredisi de var : -Antalya'da ülkemizin çeşitli yerlerinde doğal afetlerde etkilenmiş başta sera üreticileri olmak üzere sıkıntıya girenlerin hepsinin kredisini yeniden vadelendiriyoruz. Hasar görmüşse onarım için yeniden kredi veriyoruz.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ZİRAAT, BANKASINDAN, BEKLENEN, KREDİ, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937