google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
03 Nisan 2017 - Pazartesi 12:26 Bu haber 1865 kez okundu
 
ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINDA HAYAL KIRIKLIĞI!
Milyonlarca araç sahibinin iple çektiği 1 Nisan tarihi hüsrana sebep oldu. Beklenen zorunlu trafik sigortalarında herhangi bir indirim olmadığı gözlendi.
OTOMOBİL Haberi
ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINDA HAYAL KIRIKLIĞI!

Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek’in 1 Nisan itibari ile zorunlu trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasına geçileceği açıklaması, araç sahipleri tarafından coşkuyla karşılanmasına sebep olmuştu.

Trafik sigortasında indirim olacağı günü bekleyen araç sahipleri, 1 Nisan tarihinde umduklarını bulamayarak adeta hayal kırıklığı yaşadı. 1 Nisan tarihinin hafta sonuna gelmesine rağmen sigorta şirketlerini arayarak indirim miktarını öğrenmek isteyen araç sahipleri, duydukları rakamlar karşısında şok oldular. 

Sigorta acentelerinin bu durumun hafta sonundan kaynaklandığı için yeni fiyatların sisteme geçmemiş olabileceğini, hafta içi ( 3 Nisan) Pazartesi günü tekrar sorgulama yapmalarını rica ederek, araç sahiplerinin umutlarını iki gün ertelemiş oldular. Fakat yapılan sorgulamalarda Pazartesi günü de fiyatlarda değişiklik olmaması araç sahiplerini ikinci kez hüsrana uğrattı. 

K ve K sigorta aracılık hizmetleri şirketinin sahibi Tuna Karahan, poliçe sahiplerinin mevcut indirimi öğrenmek için 1 Nisan tarihinin ilk saatlerinden itibaren kendileriyle iletişimde olduğunu, maalesef mevcut indirimi sistemlerinde göremediklerini ve müşterilerine üzülerek bunu bildirdiklerini açıkladı.

Karahan, durumun akıbetinin ne olacağını öğrenebilmek adına sigorta genel merkezini aradığında ise “Henüz kendilerine devlet tarafından gönderilmiş bir tavan fiyat belirlemesi gelmediğini ki gelse bile sisteme geçmesinin en az 2 hafta süreceğini” duyarak hiç beklemediği bir cevapla karşı karşıya kaldığını aktardı.

PRİM FİYATLARINDA ARTIŞ VAR!

Tavan fiyat uygulamasını iple çeken vatandaşlar Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesine girerek sorgulama yaptıklarında ise gözlerine inanamadılar. Sistemde arıza olabileceğini düşünenler ise sigorta acentelerini telefon yağmuruna tuttu.

Aralık ayında aracına 750 TL’ye sigorta yaptırmış bir motosiklet sürücüsü indirimden faydalanmak için sbm.org.tr adresinde tekrardan sorgulama yaptığında ise çıkan fiyat karşısında adeta şok oldu! En yüksek fiyatın 3 bin TL olduğunu ve en düşüğün ise 768 TL olduğunu görünce hayal kırıklığı yaşadığını aktarırken “Bırakın yüzde 30 indirimi mevcut primlerim bile artmış” dedi.

ersun.topcular@ulke.com.tr

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZORUNLU, TRAFİK, SİGORTASINDA, HAYAL, KIRIKLIĞI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937