google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Yazı Detayı
29 Ekim 2015 - Perşembe 09:30 Bu yazı 1908 kez okundu
 
AZALIYORUZ İŞTE VAR MI ÖTESİ?
Öztan AYDIN
 
 

AZALIYORUZ İŞTE VAR MI ÖTESİ?

Tutunamazsın bazen senin için yaratılmış olan gezegene. Zaman yıllandıkça sıkıntılar artıyor ve bununla beraber boş vermişlik de doğru orantılı olarak artıyor. İşte git gide azalıyorsun ve tutunamıyorsun bu yüzden. Her şeyin bir diyalektik içinde olduğu yaşam da uyumun ve estetiğin farkına varmadan, derine düşünmeden, şükürleri diline dolamadan, hiçbir şeyi sorgulamadan en dişli düşmanın yani paranın peşine takılarak bir çoğumuz sonuna  koca bir lanet getirir. İşte bu yüzden azalıyoruz her yönden. Gerek vicdani olsun, gerek insani, gerek akli . Azalıyoruz işte var mı ötesi.

En korkunç ve acı olanı ise bunun farkında değiliz. Ne çabuk unuttuk o bizi biz yapan renkli değerleri. Şimdi ise globalleşen yaşam da bu değerlerin isimlerini değiştirdik ve içini tükürükle doldurduk. Alçak gönüllülüğe korkak, mütevaziliğe ezik, saygısızlığa deli cesareti, iyi yürekliliğe saf akıllı, makyajsızlığa esasen doğallığa kezban türünde komik acı sıfatlar yükledik.

Malayaniliğin en üst seviyede olduğu bir neslin devamıyız. Dinden, edepten yoksun çağın bulanık çocuklarıyız. Hep bir memnuniyetsizlik sürüp gidiyor. Her şey o kadar kolaylaşmış ve içi boşalmış ki neredeyse birbirimizin samimiyetine ihtiyaç duyduğumuz değer,  menfaat olgusuyla yer değiştirmiş. Bu yüzden fazlasıyla hızlı yalnızlaşıyoruz. Ve yalnızlığın tanımına da aşk’sızlık dedik. Harbiden de bu durum yüzünden çoğumuz kafayı kırdık. Ne bitmez dertmiş be bu Aşk…

Ulaşsan dert, ulaşmasan ızdırap… Ne mazoşistleştik sırf bu yüzden. Çünkü fazlasıyla gelişen çağ beraberinde kolaylıklar getirmiş olsa da manevi yönden bir gerilemeye sebep oldu. Bu yüzden çoğumuz kana susamış vampir misali sevgiye susadık. Burnumuzun dibindeki sevgiyi yoklaştırdık. Zaman ilerledikçe de tutunmakta zorlandık.Bir çok şey eskimeden daha doğrusu geri dönüş imkansız hale gelmeden ve de mutluluğun üstüne bir çentik atmadan hakikate ve sevdiklerinize el uzatın. Çünkü mutlu olmak bedava bunu paralaştırmayın.

Rabbim ellerimizi bırakmasın.

 

 
Etiketler: AZALIYORUZ, İŞTE, VAR, MI, ÖTESİ
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937