google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Yazı Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 08:14 Bu yazı 3421 kez okundu
 
SEVGİ(SİZLİK) YORGUNLUĞU
Esra GÜMRÜKÇÜ
esragmrkc61@gmail.com
 
 

SEVGİ(SİZLİK) YORGUNLUĞU

Hepimizin dalıp gittiği kaybolup yok olduğu şu kocaman gelen hayatımız ve dünyamız.

Aslında bir sakince durup iç sesimize “Kimsin, nesin, nereye gidiyorsun, amacın ne? ” diye sorduğumuzda ortaya çıkıyor ki aslında kaybolduğumuz bu kocaman labirenti sadece biz büyütmüşüz.

Gerçekten evreni düşündüğünüzde; dünyanın küçücük, bir başkasının yaşadığı daha ağır şartları düşündüğünüzde; kendi derdinizin ne kadar önemsiz kaldığını ve hatta yaşadığınız hayatın bir gün bitecek ve her saniye bir şükür sebebinizi kaybetme riskine rağmen kendimizi kaybettiğimiz o labirenti kendimize layık gördüğümüzü. Neden bunu kendimize layık görürüz ki?

İntikam hevesiyle şişirdiğimiz kalbi niçin sevgiyle dolduramayız. Sevgiye aç ruhumuzu niçin şeytana satarız? Her şeyin yok olacağı ve yarın yaşlanacağımız bir hayat için ne kadar çok şeyi dert edinmişiz…

Ne olmuş her şeyin en güzeli, en iyisi. En son modeli elimizde olsa? İyi ve kötünün hala savaştığı bu dünyada üstü kapatılamaz acılar açan insanlarla yaşıyorken, hakkını verebilecek miyiz elimizdeki imkânların, imkânları olmayanlara karşı hakkını... Rahat bir uykuyu sağlıklı bir nefesi neyle satın alabiliriz? Şu bir ayağı çukurda dünyanın neresinde kaç dikili ağacımız olabilir, yarına ne bırakabiliriz... Şerefli bir yaşamdan daha kutsal ne olabilir?

Düşünün, düşündükçe insanlığınızın, merhametinizin, şerefli, onurlu, vicdanlı bir hayatın Kâinatı sarabildiğini, insanlığınızın hakkını ancak böyle verebildiğinizi o zaman göreceksiniz... Ruhunuzu şeytana bırakmayın. Çünkü; o kötüdür, içinizi kin ve kasvetle doldurur. “Bu dünyaya bir kere geldin” der. Size dünyanın önemli olduğunu gösterir, oysa dünya kâinatın içinde atomdan bile küçüktür. Şeytan sizi kandırır siz size gelen şeytana “Derdimi seviyorum” deyin “Ne yaşıyorsam razıyım kaderim Rabbimin elindedir bu günümün karanlığını yalnız o aydınlatabilir benim bu Kâinatın içinde minicik bir dünyada yaşatan Rab Elhamdülillah bana kainat kadar dert vermemiştir .“ deyin yani kankanızın dediği gibi “Akışına” bırakın. “Onun dondurması benden büyük, onun arabası benimkinden üst model“ derseniz şu küçücük dünya size labirent olur. Değil size 300 sene yaşamak 1000 sene yaşamak az gelir. Yormayın küçücük bedeninizi, yaşanacak çok güzel sevgiler, öpülecek iyi niyetli yürekler yıldızlar kadar çok. Tüketmeyin sevginizi, kollarınız sardıkça tebessümler saçacağınız yüzler var. Elinizden geleni yapın benim gibi sınava çalışmadan girmeyin, çalışıp girerseniz korkusuz olursunuz. “Nasılsa ben çalıştım elimden geleni yaptım.” Dersiniz. Çalışmadan girerseniz de korkmayın çünkü asıl imtihan şu anınızdır. En iyi öğretmeniniz vicdanınızdır ve o, sınav boyu size kopya vermekten  çekinmez...

 
Etiketler: SEVGİ(SİZLİK), YORGUNLUĞU,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937