google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Yazı Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 11:13 Bu yazı 6929 kez okundu
 
ŞÜKRAN TAŞI
Seliz ARAY
selizzarayy@gmail.com
 
 

    ŞÜKRAN TAŞI

Hayat kargaşasının içinde insan kendinden vazgeçmemeli, inandığı şeyler uğruna savaşmaktan kaçmamalı.

Her zaman dediğim gibi, bu dünya bir oyun alanı ve bu oyunu sen nasıl istiyorsan öyle yönlendirebilirsin. Bizim bir beynimiz var ve beynin gücünün yapamayacağı hiçbir şey yok. Evren bizim isteklerimizi gerçekleştiren bir mekanizma. Tabi Allah sayesinde. Sen bir şeyi çok ister ve olacağına inanırsan Allah da “ Ol “ der ve olur. Bir şeyi çok ister ancak içimizde şüphe olursa, bu onun olma olasılığını yarı yarıya düşürür. Ağzımızdan çıkan her söz bir mucize, her sözcük bir yaratım. Bunu bilerek konuşmak ve düşünmek gerekir.

Geçen günlerde annem bir belgesel izliyordu. Orada adam şükretmenin önemi ve inançla nelerin yapılabileceğini anlatıyordu. Adam yerden bir taş bulmuş ve taşı cebine koymuş. Bu taşı her sabah kalktığında eline almış ve sahip oldukları için şükretmiş, cebine koymuş. Gün içinde sürekli taşı eline aldığında olumlu düşüncelerde kalmış ve şükretmiş. Bunu aralıksız her gün bu şekilde yapıyormuş. Bir gün bir arkadaşının yanına gitmiş ve bu taşı cebinden düşürmüş. Arkadaşı bunun ne olduğunu sorunca “şükran taşı” diye cevap vermiş. Aradan biraz zaman geçtikten sonra arkadaşından bir mail almış. Mailde çocuğunun çok nadir görülen bir hastalığa yakalandığını ve çocuğu için bir şükran taşı göndermesini istediği yazıyormuş. Adam arkadaşı için şükran taşı aramış, bulmuş ve göndermiş. Bir süre daha geçtikten sonra o şaşırtıcı mail gelmiş. Çocuğunun iyileştiği ve bunun için minnettar olduğu yazıyormuş. Daha sonrasında bu olay kulaktan kulağa yayılmış ve bir sürü şükran taşı satılmış. Ve inanabiliyor musunuz sıradan olan taşlar bunlar. Adam diyor ki “Onlar sıradan taşlardı. Ancak biz ona anlam yükledik ve inandık.” Buradan kazanılan parayı da bağışlamışlar. Kelebek etkisi gibi.

   Bu hikâyeden o kadar çok etkilendim ki ben de hemen bir şükran taşı edindim. Her sabah kalktığımda sahip olduklarıma şükrederek cebime koyuyor ve gün içinde elime alıp güzel şeyler düşünüp şükredip geri cebime koyuyorum. Ve bunu hiç bıkmadan yapacağım. Çünkü bu beni inanılmaz rahatlatıyor. Hepimiz Tanrının birer parçasıysak neden isteklerimiz gerçek olmasın?

   Ben zaten düşüncelerimi çok kolay hayatıma çekebilen biriyim. Ama gerçekten inandığım düşüncelerimi… Gerçekten isteyip, korkuya kapılmadığında ve o duygunu serbest bıraktığında bir bakmışsın ki gerçekleşmiş.

   Ne dersiniz. Denemeye değmez mi? Haydi hepimiz birer şükran taşı edinelim ve her gün olumlu düşüncelerde kalarak şükredelim. Ne kaybederiz?

   Umutla ve sevgiyle…

 

    

 
Etiketler: , , ŞÜKRAN, TAŞI,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937