google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
26 Eylül 2016 - Pazartesi 09:18 Bu haber 3957 kez okundu
 
MODA VE RESİM SANATININ BULUŞMASI!
Londra’da moda danışmanı Zeynep Öber ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen ‘Art Meets Fashion’ adlı etkinlikte, hem sergi açıldı hem de defile düzenlendi.
MODA Haberi
MODA VE RESİM SANATININ BULUŞMASI!

HABERDESİFRE.COM LONDRA Londra’da moda danışmanı Zeynep Öber ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen ‘Art Meets Fashion’ adlı etkinlikte, hem sergi açıldı hem de defile düzenlendi.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede, tasarımları ünlü modacı Zeynep Kartal tarafından yapılan ve iki ressamın eserlerinin kumaşa aktarıldığı 10 parçalık gece elbisesi koleksiyonu, bir defile ile tanıtıldı. 

Etkinlikte, ressam Gülten İmamoğlu ile Ertuğrul Ateş’e ait olan ve kumaşa aktarma çalışmaları yapılan tablolar sergilendi.

Etkinlikte konuşan Yunus Emre Enstitüsü İngiltere Direktörü Dr. Mehmet Karakuş, böyle farklı bir projeye ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi. ‘Sanatın Modayla Tanışması’ projesinin her yönüyle önem taşıdığını belirten Karakuş, şunları söyledi:

SANATÇILAR BİRBİRİNDEN FAYDALANMALI

“Bu fikir bize sunulduğunda heyecanlanırıcı geldi. Çünkü, sanatçıları ve moda tasarımcılarını birleştirecekti. Ve sonuç olarak beraber çalışıp fikir ve emek paylaşımı olacaktı. Biz inanıyoruz ki, sanatçı iletişimden uzak durursa kendisini değersiz hisseder. Toplumun bir paçası gibi hmez. Farklı sanatçılar birbirinden faydalanabilir. Bu müzisyen de olsa, şair de olsa ressam ya da tasarımcı da olsa böyledir. Kendilerince ve stilleriyle eşsiz olabilirler. Ama birbirleriyle iletişim kurmazlarsa tek duramazlar. Sanat ve moda gerçeklerden her zaman uzak değildir. İleride olacakları ve ülkenin hangi yöne doğru gittiğini bize yansıtır. Bu etkinliğin bir başka önemi de dışarıdaki dünyaya mesaj vermektir. Bu mesaj ‘Bir sanatçı, tasarımcı, moda danışmanı, ressam hepimiz bir ve beraberiz’ mesajıdır.”

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: MODA, VE, RESİM, SANATININ, BULUŞMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937